Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Unesená Sophie Sliti nalezena slavným polským detektivem! Celou dobu žije se svým otcem v Tunisku!

Sophie žije se svým otcem v Tunisku!
Zdroj: archiv
Sophii Sliti, kterou před třemi lety české matce unesl její otec do Tuniska, vypátral slavný polský detektiv Krzysztof Rutkowski. Obrátil se na něj dědeček malé Sophie. Detektiv dokonce i ví, kde přesně se dívka nachází. Na jejího otce Zieda Slitiho však soud stejně nemůže.

České úřady prý v případu neudělaly vůbec nic, a tak se dědeček hledané Sophie obrátil na Krzysztofa Rutkowskiho, polského detektiva, který se v minulosti proslavil tím, že vypátral a dokonce sám zachránil několik unesených dětí. Pro toho tento případ nebyl nic složitého, dívku vypátral téměř okamžitě a policii předal veškeré záznamy.

"Holčička žije se svým otcem a jeho rodinou, matkou a sourozenci v tuniském Sousse. Víme přesně, ve kterém domě. Někdy spolu cestují do Dubaje. Kdyby nebyl vydán evropský zatykač, ale zatykač Interpolu, nebyl by žádný problém. Dítě mohlo být zpátky doma a Zied Sliti mohl skončit za mřížemi. Jak víte, Tunisko i Dubaj jsou členskými státy Interpolu. A tak by nebyl problém legálně to dítě získat zpět,“ uvedl detektiv pro Blesk.cz.

Během pátrání se únosce dokonce pokusil znásilnit Rutkowskiho agentku, která s ním navázala kontakt. Druhá agentka mezitím navázala komunikaci s obchodníky v turistickém ruchu, mezi kterými se Zied pohybuje. Ten chtěl dceru matce vrátit, když zjistil, že se po něm pátrá, nicméně podle všeho mu jeho právník poradil jinak, a tak od svého nápadu upustil. Co má tedy česká strana dělat?

„V těchto případech je jednání velice složité. Vždy záleží na tom, zda trestný čin, který byl u nás spáchán, je trestný i ve druhé zemi,“ říká detektiv. Neuchyluje se proto ani k dívčině únosu, jako tomu učinil u minulých případů. „V tomto případě dáváme přednost jít legální cestou, hlavně abychom neohrozili psychiku dítěte. Malá Sofie už prožila jedno trauma, když ji unesli do Tuniska. Má novou školu, nové spolužáky, novou rodinu. Po té době, co tam strávila, už vůbec neumí česky. A možná už by ani nepoznala své blízké z ČR.“

Malá Sophie nevypadá, že by jakkoliv strádala, nicméně rodičům, kterým hrozí podobné případy detektiv důrazně doporučuje, aby vždy předběžně vydaly zákaz o vycestování dítěte ze země.

Související články

Další články