Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Unavený Jan Cimický po hromadících se obviněních od žen: Je mi 73 let, už chci klid

Jan Cimický je desítky let veřejnosti známý jako zkušený psychiatr.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
TRÁPENÍ

Psychiatr Jan Cimický (73), který v posledním týdnu čelí smršti nejrůznějších obvinění ze zneužití důvěry pacientek a provádění údajných intimností s nimi, pro eXtra.cz prohlásil, že se bude radit s právníky, co s cupovanou pověstí. Hlavně ale už chce, aby se věc dál nerozmazávala.

Jan Cimický: Nedá se dokázat, co se nestalo

Když jsme se populárního lékaře lidských duší Jana Cimického zeptali, jestli nezvažuje právní kroky vůči Janě Fabiánové či vůči dalším, které říkají, že je měl znectít, odpověděl úvahou.

„Nevím. Poradím se s právníky. Problém je v tom, že se nedá prokázat, co se nestalo, a čím více se to řeší, tím víc to vzbuzuje podezření,“ napsal nám psychiatr.

„Jsou lidé, kteří mi věří, ty druhé ani soud nepřesvědčí,“ podotkl také.

Už chci jen klid

Ptali jsme se ho také na informace z internetových diskusí, podle nichž měl čelit i kárné žalobě České lékařské komory právě kvůli sexuálnímu zneužití pacientek.

„Nečelil,“ tvrdí. To si ale nejspíš diskutující pletou s úplně jiným psychiatrem, kterého profesní komora doktorů prověřovala a nakonec potrestala.

„Je mi skoro 74 roků a chci už jen klid. Žádné ambice nemám,“ napsal nám závěrem poněkud nešťastně Jan Cimický.

Jak vznikla aféra

Skandál rozpoutala dcera zpěvačky Nadi Urbánkové, také zpěvačka a herečka Jana Fabiánová. Ta 28. 10. v reakci na udělení státního vyznamenání Cimickému na svůj Facebook napsala, že ji měl laureát ve své ordinaci sexuálně napadnout. Vzápětí se v diskusi objevilo další obdobné tvrzení, Hospodářské noviny přispěchaly s dvěma svými výpověďmi.

Redakce eXtra.cz uveřejnila i úryvky z dvacet let staré reportáže Týdne, jemuž někdejší šéf bohnické léčebny, v níž byl Jan Cimický do roku 1996 primářem, potvrdil, že kolega Cimický musel zařízení opustit kvůli stížnostem pacientek ohledně údajného sexuálního zneužívání.

Léčba lesbičky mužem?

Tehdy se magazínu lesbička Alena svěřila se svou verzí příběhu, podle které měl Cimický léčbu údajně provádět pohlavními styky.

O z televize známém lékaři vznikala i tajná reportáž pořadu Na vlastní oči. K autorovi mnoha popularizačních knih docházela se skrytou kamerou figurantka. Dle jejího tvrzení ji už při druhé návštěvě muž držel za ruce, otíral se jí o hrudník a posadil si ji na klín. Chtěl také, aby doma poslouchala jeho básně doplněné relaxační hudbou. TV Nova reportáž nakonec neodvysílala.

Psychiatr ale veškerá nařčení opakovaně odmítá s tím, že se nikdy žádného profesního pochybení nedopustil.

Související články

Další články