Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Úmrtí roku 2021: Letos nás opustila nejkrásnější Popelka i legendární Meky

Úmrtí 2021: Opustila nás Libuše Šafránková i Miro Žbirka
Zdroj: Profimedia/ David Kundrat/CZECH NEWS CENTER David Kundrát / CNC /
+ Další 4 fotografie
Úmrtí

Letos Česko opustila velká spousta showbyznysových legend. Mezi námi už není královna šansonu Hana Hegerová (†89) nebo královna všech princezen Libuška Šafránková (†68). Opustil nás i milovaný Miro Žbirka (†69), písničkářská legenda František Nedvěd (†73) nebo oblíbený bavič Milan Lasica (†81).

Eva Jurinová, †67

Hned na začátku roku nás opustila jedna z historicky nejlepších českých televizních moderátorek, hvězda TV Nova, Pražanům známá i jako hlas linky B v metru. Ostravská rodačka Eva Jurinová podlehla v 67 letech rakovině.

Hana Maciuchová, †75

Ve věku 75 let zemřela legendární herečka Hana Maciuchová. Hvězda nekonečného seriálu Ulice bojovala v olomoucké nemocnici s druhým atakem rakoviny. Prvotřídní herečka za svůj život ztvárnila nespočet ikonických divadelních, filmových i televizních rolí.

Andrej Hryc, †71

Slovenský herec známý z nekonečného seriálu Ulice Andrej Hryc bojoval od jara minulého roku se zákeřnou akutní leukémií. V nemocnici v Bratislavě podstoupil náročnou léčbu a lékaři mu transplantovali kostní dřeň. Bohužel ani to mu život nezachránilo.

Ladislav Štaidl, †75

Do hudebního nebe v lednu odešel také Ladislav Štaidl. Na začátku roku byl hospitalizován kvůli komplikacím spojeným s covidem. Na konci ledna jim ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze podlehl. Pro mnoho lidí zůstává spojený s Ivetou Bartošovou (†48), pro jiné zůstává hudebním multitalentovaným mágem.

Hana Hegerová, †89

V březnu zemřela královna českého šansonu Hana Hegerová. Podlehla komplikacím po prodělané zlomenině krčku. Díky svému unikátnímu hlasu a přednesu získala mnoho přezdívek, jakými jsou například Edith Piaf z Prahy či Velká dáma šansonu.

Ivan Havel, †82

Ivan Miloš Havel, bratr zesnulého exprezidenta Václava, byl nalezen mrtev ve vaně. Záchranáři už mu bohužel pomoci nedokázali. Působil jako vědecký pracovník, ředitel Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR.

Libuše Šafránková, †68

Česko nečekaně ztratilo i nejkrásnější českou Popelku. Libuše Šafránková byla hospitalizovaná v pražské Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, o dva dny později však vydechla naposledy. Rozloučení proběhlo 25. června v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově.

Nina Divíšková, †84

Herečka Nina Divíšková, manželka Jana Kačera (84), dlouhá léta bojovala s Alzheimerovou chorobou, která ji postupně připravila o její milované divadlo i filmové role. Naposledy se před kamerou objevila v roce 2016 ve filmu Manžel na hodinu. "Až budu umírat, řeknu jen: Děkuji za všechno," řekla v roce 2010.

Ladislav Potměšil, †75

Táta Karel Horáček z Discopříběhu, major Maisner z filmů Byl jednou jeden polda, špeditér Václav Novák z Hospody nebo MUDr. Aleš Čížek z Ordinace v růžové zahradě se na sklonku života potýkal s vážnými zdravotními problémy. Ladislav Potměšil zemřel v nedožitých 76 letech na rakovinu.

Milan Lasica, †81

Oblíbený slovenský herec, zpěvák, dramaturg a bavič Milan Lasica zkolaboval přímo na pódiu během vystoupení s orchestrem na výročním koncertě v bratislavském Štúdiu L+S. Lasica zemřel v důsledku poruchy srdečního rytmu krátce poté, co dozpíval píseň Ja som optimista.

František Segrado, †66

Tento rok nás opustil i herec, zpěvák a umělec František Segrado. Své texty skládal pro mnoho kapel, ve spoustě z nich si zazpíval.

František Nedvěd, †73

Hudební svět přišel o další legendu. Legendární písničkář František Nedvěd zesnul po pobytu v nemocnici, kam byl převezen absolutně dehydratovaný. Umělci se vrátila rakovina plic. V minulosti se také léčil s koronavirem.

Vladimír Marek, †69

Herec Vladimír Marek se poslední roky na veřejnosti příliš neukazoval. Měl rakovinu a částečně ochrnul. Mrtvého ho našel ve čtvrtek 29. července v jeho bytě na Vinohradech kamarád Radek Krejčí.

Blanka Bohdanová, †91

Legendární česká herečka a bývalá členka Národního divadla Blanka Bohdanová zemřela v důsledku zlomeniny krčku. ke konci svého života si udržela optimismus, který jí neopouštěl ani v těžkých situacích.

Zdenka Procházková, †95

Česká herečka Zdenka Procházková zemřela ve věku úctyhodných pětadevadesáti let. Téměř celý svůj život zasvětila hraní a v posledních letech ji diváci mohli spatřit zejména v seriálech Ordinace v růžové zahradě, Krejzovi, komedii Poslední aristokratka nebo snímku Lída Baarová, kde ztvárnila samotnou stařičkou prvorepublikovou hvězdu. Herečku již delší dobu trápily vleklé zdravotní problémy s páteří. Poslední rok a půl navíc zůstávala v pečovatelském domě, protože měla otevřenou zlomeninu ruky. Zemřela opuštěna v nemocnici v Motole.

Jana Altmanová, †77

V listopadu zesnula v hospici v Čerčanech herečka Jana Altmanová, selhaly jí orgány. Altmannová si nepřála žádný pohřeb, místo toho ji manžel nechal pouze zpopelnit.

Miro Žbirka, †69

Ke konci roku zemřela slovenská hudební legenda Miro Žbirka. Příčinou jeho úmrtí byl komplikovaný zápal plic, se kterým bojoval několik týdnů v nemocnici. Žbirka o život bojoval již před pěti lety, kdy ho těžký zápal plic zastihl v Londýně. Dlouhodobě trpěl na oslabenou imunitu, navíc trpěl alergiemi na antibiotika.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy