Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Umřela „nejstarší holčička“ světa. Její duši bylo 17 let, její tělo se dožilo stovky!

Hayley Okines se nikdy nevzdala a se svou nemocí bojovala.
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Jmenovala se Hayley Okines (17) a trpěla nemocí zvanou progerie. Tato zlá nemoc způsobuje rychlé stárnutí fyzického těla. Takže duše sedmnáctileté dívky byla uvězněna v těle stoleté babky. Hayley zemřela ve čtvrtek večer doma. Vedle postele měla svou matku a milované pejsky.

„Moje holčička odešla tam, kde jí bude lépe. Naposledy vydechla v mém náručí v půl desáté večer,“ napsala na Facebook její matka Kerry Okines.

Britka Hayley Okines trpěla vzácnou progerií. To znamená, že její fyzické tělo stárlo až osmkrát rychleji než její vrstevníci.

Když se narodila, nikdo netušil, jaká děsivá nemoc dřímá v jejím těle. Matka Kerry si jen všimla, že její miminko je velmi malé. Jenže si myslela, že je křehká a maličká po ní.

Jenže Hayley během prvních tří měsíců vůbec nerostla, a tak matka šla za lékařem. Ten diagnostikoval krutou progerii.

Lékaři matku varovali, že její dcera nemá šanci přežít své patnácté narozeniny. Jenže Hayley se nevzdala. Věděla, že má málo času, a tak ho dokázala využít.

Ve čtrnácti letech napsala svou autobiografii, setkala se s princem Charlesem a nebo popovou hvězdou Kylie Minogue.

V roce 2007 jí svitla jiskra naděje a Hayley odjela na experimentální léčbu do Spojených států. Řada pokusů měla zastavit proces stárnutí. Nepovedlo se.

Hayley umřela ve čtvrtek večer po návratu z nemocnice. Věděla, že se blíží její poslední den, a chtěla umřít tam, kde to milovala.

Související články

Další články