Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Úmorná vedra vystřídají bouřky a déšť: Blíží se konec léta?

Přijdou bouřky.
Zdroj: Profimedia
V posledních týdnech jsme si užívali nadprůměrných teplot a opravdu letního počasí. Měsíc červenec byl na území České republiky teplotně téměř o 2 °C teplejší, než činí průměr za období 1981–2010, srážkově pak měsíční úhrny nedosahovaly ani poloviny hodnot, které jsou pro tento měsíc obvyklé. Jenomže se slunečným počasím se na nějakou dobu můžeme rozloučit. Očekávejme v následujících dnech déšť a bouřky. Je to snad náznak končícího léta?

„Přes střední Evropu se bude přesouvat k severovýchodu tlaková výše. V sobotu bude postupovat přes naše území k východu slábnoucí studená fronta. Za ní se od západu bude rozšiřovat do střední Evropy výběžek tlakové výše,“ informuje o změně počasí Český hydrometeorolo­gický ústav.

Dnes očekávejme jasno až polojasno, během dne přechodně místy až oblačno. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, v údolích ojediněle až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 21 °C.

V pátek bude jasno až polojasno. V Čechách k večeru přibývání oblačnosti a večer na západě ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32°C.

Pokud se o víkendu chystáte na větší výlet, tak si raději přibalte pláštěnku. Má být totiž polojasno až oblačno, ojediněle, na horách místy, přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 27 °C.

Podobně to bude s počasím v neděli. Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C.

A začátek nového týdne se ponese v podobném duchu. V pondělí a úterý bude jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C.

Související články

Další články