Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Úmorná vedra Česko ještě pořádně potrápí: Víme, kdy se konečně ochladí

Zdroj: archiv
tropické dny
Česko má za sebou nejteplejší den z celého týdne. Rtuť teploměrů se šplhala přes 40 stupňů, což už je teplota nebezpečná jak pro starší lidi a osoby s kardiovaskulárními potížemi, tak také pro zvířata. Kdy se má tedy na našem území ochladit jsme se zeptali meteoroložky Dagmar Honsové.

Kdy už se konečně ochladí - to zajímá momentálně asi každého z nás "Mírné ochlazení má přijít do Česka v pátek, to by se měly teploty pohybovat mezi 24 až 28 stupni. V neděli ovšem bude zase tropický den, teploty vystoupají především na západě republiky až ke 36 stupňům," varuje meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle ní má velký zlom přijít až příští středu 3. července, kdy na naše území pronikne studená fronta a počasí se na nějakou dobu pokazí. Teploty se budou pohybovat maximálně do 25 stupňů a bude také pršet. Druhý prázdninový týden také nebude podle meteoroložky na koupání.

"S příchodem studené fronty z neděle na pondělí se k nám teplý vzduch na nějakou dobu nedostane," uvedla Honsová. Milovníci veder a sluníčka si tedy mohou typicky letního počasí užívat až do příštího pondělí. Lidé, kteří se těší na ochlazení, si budou muset ještě týden počkat.

V extrémních vedrech se doporučuje pravidelný pitný režim, a to i ve chvíli, kdy zrovna člověk nemá žízeň. Také veškeré venkovní aktivity by lidé měli omezit na minimum. Stejně tak by měli dávat pozor na své čtyřnohé kamarády. Podle odborníků stačí 6 minut v rozpáleném autě na to, aby pes či jiné zvíře zkolabovalo

Související články

Další články