Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Úmorná vedra budou následovat silné bouřky a krupobití: Meteorologové vydali výstrahu

počasí
Vlna tropických teplot, která do Česka dorazila z Afriky, bude v sobotu večer a v neděli v brzkých ranních hodinách narušena bouřkami. Ty mohou doprovázet přívalové deště a krupobití. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali výstrahu. Pravděpodobnost výskytu silných bouřek je větší než 50 %.

Ještě před dvanáctou hodinou dopolední překročily teploty na území Česka i 29 stupňů Celsia. Podle předpovědi ČHMÚ by nejvyšší denní teploty měly v sobotu přesahovat i 32 stupňů, k večeru ovšem meteorologové očekávají bouřky, místy i silné, které může doprovázet přívalový déšť a krupobití.

Výstraha před silnými bouřkami platí pro Prahu, Vysočinu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj. Meteorologové očekávají výskyt silných bouřek s nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h), kroupami a úhrny srážek kolem 30 mm.

Přívalový déšť může ojediněle přinést i rozvodnění menších toků a zatopení podchodů a sklepů. Pod náporem větru se mohou lámat i větve stromů, nebezpečí představují i kroupy a blesky. Meteorologové doporučují při pohybu venku a při řízení zvýšenou opatrnost. Výstraha platí od sobotních 19 hodin do nedělních 2 hodin ráno.

Mohlo by vás zajímat

Další články