Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Umírajícímu Marcelu Nemci zbývá jen pár dní života: Poslední přání před smrtí

Marcelu Nemcovi zbývá pár měsíců
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
rakovina

Herec Marcel Nemec (52) tráví svůj čas s maminkou v rodné Kremnici. Prohrává boj se zákeřnou rakovinou. Podle lékařů má před sebou už jen několik málo dnů života. Statečný slovenský komik už si stihl naplánovat pohřeb a nyní vyslovil i své poslední přání před smrtí, jež sdělil deníku Nový Čas. 

Je to již déle než dva roky, co se slovenský herec Marcel Nemec potýká se závažným onkologickým onemocněním. Ačkoliv se ještě na jaře loňského roku zdálo, že nad rakovinou zvítězil, přišla krutá rána v podobě několika nových, neoperovatelných nádorů. Odborníci, do jejichž rukou vložil svůj život, jsou bohužel skeptičtí. Nedávají mu prakticky žádnou naději.

Naplánoval si pohřeb

Nemec si proto už naplánoval pohřeb. „Chci hodně barevných květin a barevně oblečených usměvavých hostů. Já odchod nevnímám jako konec, ale jako začátek něčeho nového. A zároveň to vnímám jako oslavu svého krásného a láskou naplněného života, který jsem prožil v této dimenzi s úsměvem a obklopený lidmi, se kterými se milujeme – a že jich není málo,“ svěřil se se svými představami.


Na smrt se dle svých slov dokonce těší. "Zoufalství je tak skličující emoce, že při této krátké době, kterou mám, mi na něj nezbývá čas. Užívám si života, protože je vzácný," říká.

Poslední přání před smrtí

Nedávno uvedl, že mu zbývají odhadem tři měsíce, teď ale deníku Nový Čas sdělil, že jeho odchod z tohoto světa je otázkou pouhých dní. Své poslední chvíle tráví s milovanou maminkou. "Vím, že už je čas, děkuji tedy za všechno. Tak to je. A tak to má být."

Marcel má ještě dvě přání. „Chci, aby maminka měla klid a nikdo ji neotravoval. Stejně ani neteř a bratra. Můj odchod je otázka dní,“ ozřejmil statečný herec podle výše zmíněného deníku a jedním dechem dodal druhou prosbu ke svému okolí: „Úsměv na tváři a láska je to, co tu po mně zůstává. Takže... Prosím úsměv a povinně rozdávat lásku třikrát denně. Ráno, v poledne i večer 20 kapek.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy