Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Umírající miminko nechala hodiny bez pomoci: Domácí porod na Plzeňsku se změnil v drama

Zdroj: profimedia.cz
nezodpovědnost
Plzeňští záchranáři měli v sobotu ráno plné ruce práce, při výjezdu k ženě, která si stěžovala na bolest břicha. Žena totiž z pátku na sobotu 13. února v plzeňské ubytovně na Karlovarské třídě porodila miminko a nikomu to neoznámila, ani lékařům. Když záchranka do bytu k 20leté ženě dorazila, naskytl se jim pohled na umírající novorozeně. Upozornil na to web Krimi-Plzeň.

Nezodpovědný domácí porod má za sebou 20letá žena z Plzně. Nikomu nic neoznámila a nevyhledala ani lékařskou pomoc. Porod proběhl v noci a žena zavolala záchrannou službu až v sobotu ráno. Záchranáři neměli o novorozeněti ani zdání, když k ženě vyjížděli.

„O domácím porodu jsme neměli žádnou informaci a zjistili to až po příjezdu na místo. Miminko bohužel již nejevilo známky života, takže jsme okamžitě zahájili resuscitaci. Děťátko se nám podařilo oživit a ve velmi vážném stavu jsme ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň do péče neonatologů,“ uvedla mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

Záchranáři o případu informovali i policii. Kriminalisté zahájili vyšetřování a dokonce už stihli zahájit úkony trestního řízení.

Související články

Další články