Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Umírající ČSSD: Extremista Foldyna ji potápí až na úplné dno!

Umírající ČSSD: Extremista Foldyna ji potápí až na úplné dno!
Zdroj: Profimedia/eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
GLOSA: V čím dál větší nahotě se ukazuje to, co někteří z nás už dávno vědí: ČSSD si do nejužšího vedení nedávno zvolila člověka, který hájí zájmy Kremlu. A používá slovník, za který by se nestyděl ani Tomio Okamura křížený s Miroslavem Sládkem či komunistickým politbyrem, ať už tím současným, nebo předlistopadovým!

Když do Prahy přijel motorkářský gang Noční vlci, dalo se čekat všelicos. I to, že je jako nejlepší kamarády přijde vítat místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Mimochodem s heslem nacistických kolaborantů vytetovaným na paži. Jen se nečekalo, že se na místě dostane do ostrého křížku s kritiky, zejména s Martinem Uhlířem, který už léta bojuje proti nenávisti všeho druhu i proti nebezpečí přicházejícímu z Ruska. A že bude Foldyna vulgární až hanba.

Pohřbí ČSSD?

Předseda ČSSD Jan Hamáček pochopil, že tady už končí veškerá sranda, a přestože ho dřív řešit nechtěl, teď milého spolustraníka na Facebooku kritizoval. Prý mu promluví do duše. Jenže pokud pouze vydá komuniké a bude se pohoršovat a nezasáhne nijak výrazněji, potáhne skomírající ČSSD ještě víc ke dnu.

Bohuslav Sobotka byl lidmi vnímán za slabocha, přestože to byl jen navenek tichý praktikant moci, který v politice uměl plavat jako ryba ve vodě. Na Babiše (63) sice neměl, avšak šéfovat uměl. Jestli si ale Hamáček nebude umět poradit s Foldynou, stane se slabochem skutečným a sociální demokracii asi už vážně pohřbí. I bez Foldyny už k tomu má strana blízko.

Kdo jsou Noční vlci

A co na tom všem je vlastně špatně? Předně je třeba vědět, kdo jsou Noční vlci zač. Vše se u nich točí kolem politiky, o motorky či rádoby patriotismus jde až v poslední řadě. Za jejich zločinecké chování během války na Ukrajině jsou třeba na sankčním seznamu USA, řada jejich členů také nesmí vstoupit do různých států Evropy Ví se i o neskrývaném násilí, i o prodeji drog mnoha členů.

Jsou také úzce spřízněni s Vladimirem Putinem, který se s jejich výraznými tvářemi kamarádí, dává jim vyznamenání a prý si i od jednoho z předáků nechal poradit také ohledně obsazení Krymu. Také dostávají státní příspěvky, za něž pak šíří při jízdách po Evropě ruskou propagandu.

Milují Stalina

Silně homofobní Noční vlci (členy se smí stát jen heterosexuální muži) se rádi nazývají vlastenci. O to je pak pikantnější, když vidíme, že s sebou přivážejí vlajky zaniklého Sovětského svazu, který má na svědomí víc životů obyčejných Rusů než sami nacisté. A adorují Stalina jako posvátnou postavu ruské historie, na kterou nikdo nesmí sáhnout. Takže se nemůžeme divit, že popírají i vraždy desítek tisíc polských vojáků v Katyni sovětskými likvidačními komandy!

Některým z fandů současného Ruska a z vítačů partičky by se asi zhroutil hodnotový systém, kdyby uzřeli, že jedním z předáků gangu je i čečenský diktátor Ramzan Kadyrov, ortodoxní muslim, kvůli němuž Putin v ruské metropoli nechal vystavit i největší mešitu v Evropě. Ano, Vladimir Putin miluje muslimy, milí čeští příznivci uskupení, která nechtějí islám v Evropě, a přesto bojují za zájmy Ruska!

Mužní borci z Nočních vlků jsou pak i takoví patrioti, že si své vlastenecké pozadí vozí na strojích americké provenience (Harley-Davidson), což už je jen takový střípek pro dokreslení absurdity.

Opravdu se nedivím, že se sešli demonstranti, kteří chtěli dát najevo nesouhlas s touhle nikoli kontroverzní, ale vyloženě kriminální partou.

Jaroslav Foldyna se s kritiky pustil do křížku nejdříve slovního, a pěkně sprostého, pak došlo i ke strkanicím. A jeho předseda Hamáček usoudil, že takhle se už člen vedení ČSSD chovat nemůže.

Rétorika lepší Okamury

Na to místopředseda ČSSD reagoval slovy o aktivistech, kteří organizovali Majdan, kteří jsou přisátí na neziskovky za státní prachy, mluvil o prolhaných českých novinářích (jmenovitě uvedl Českou televizi), kteří o Nočních vlcích za peníze píší nepravdu. A samozřejmě o nich i o sobě mluvil jako o vlastencích. Ani slovo imigranti nechybělo.

Semlel zkrátka všechna signální klíčová slova, na která slyší všichni ti, co nesnáší „proradnou probruselskou vládu, zločinecké USA a NATO a hordy uprchlíků, kteří nás přišli vyvraždit“. Okamura (45) by mu mohl závidět! Těžko říct, jestli Jaroušek zkrátka jen nehoní laciné politické body. Asi jako mladší Václav Klaus z ODS.

Foldyna podporuje Kreml

Kdybych neměl rád silná slova, asi by mě napadala spíš ta o zrádcích či o agentech Kremlu. Foldyna není žádný hlupák, moc dobře ví, co je ta vlčí parta zač.

A když je pak takto veřejně podporuje, dává najevo, že zájmy Kremlu jsou mu bližší než ty naše. Pro nás je současné Rusko naopak velkým nebezpečím.

Hybridní voják Kremlu

„Nenechte se zatlačit do kouta pár uřvanci, kteří jsou placení za to, aby tu dělali hybridní politiku,“ dodal pak v řeči, v níž použil i prokazatelně vymyšlený citát Winstona Churchilla (šíří hoax).

Ale jeho přímá řeč platí spíš pro něj. Noční vlci jsou součástí hybridní kampaně, v níž se snaží Rusové přepisovat historii i znejistit nás a rozhádat, abychom už nevěděli, co je pravda a co ne. To Rusku vyhovuje.

Nám by ale nemělo. Není v našem zájmu, aby nás Rusové za podpory lidí, jako je Foldyna, rozeštvávali. Necháme si to líbit? Nechá si to líbit ČSSD? Nikdo neříká, že bychom někoho za jeho názory měli umlčovat. Ale podle mě by asi bylo košer, aby podobné žvásty člověk jako Foldyna mohl uvádět už jen na svém blogísku. A ne jako jeden z čelných politiků republiky.

Upozornění: Při přípravě tohoto článku autor neobdržel žádný úplatek od americké ambasády, Sorose ani „prolhané“ Evropské unie. Je tak neskutečně hloupý a naočkovaný západní doktrínou, že si to skutečně myslí a tyhle myšlenky šíří zadarmo.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy