Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Umělý panák Berlusconi se směje, jeho strana ovládla volby: Uprchlíkům v Itálii nastávají zlé časy

Kvůli plastikám vypadá jako umělý panáček. Berlusconi se ale dokázal
vrátit do nejvyšších pater italské politické scény.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Polovina Italů, kteří došli k volbám, podpořila strany, které nepodporují migraci. Vítězství stran, které se staví proti přijímání migrantů, bude zřejmě znamenat velký problém pro Evropskou unii. Nejvíce vysmátý je Silvio Berlusconi. Dokázal se vrátit do nejvyšších pater italské politické scény a přes plastikami upravenou tvář dokázal vyloudit široký úsměv.

Podle většiny sečtených hlasů to vypadá, že nejvíce křesel v dolní komoře italského parlamentu získala koalice bývalého premiéra Silvia Berlusconiho, tedy strany Vzhůru, Itálie, Liga severu a Bratři Itálie.

Otázkou je, zda mají tolik hlasů, aby mohli vládnout bez koalice s ostatními stranami. Komentátoři BBC odhadují, že uskupení pod Berlusconim dosáhne na 248 až 268 křesel. K většině jich ale potřebuje 316. Začnou tedy složitá jednání. Zatím to vypadá na patovou situaci.

Berlusconi ale může být spokojený. Dokázal se vrátit do nejvyšších pater italské politiky. Polovina Italů, kteří došli k volbám, podpořila strany, které nepodporují migraci. Vítězství stran, které se staví proti přijímání migrantů, bude zřejmě znamenat velký problém pro Evropskou unii.

Související články

Další články