Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Umělec Banksy zase provokuje: New Yorkem projíždí náklaďák nacpaný plyšovými zvířátky

Plyšová zvířátka trpí!
Zdroj: Banksy

Banksy je známý tím, že nikdo doposud veřejně nezná jeho identitu, přesto patří mezi absolutně nejlepší streetartové umělce. Jeho díla, která se objevují na stěnách opuštěných baráků a v zapadlých koutech, se prodávají za statisíce liber a všichni se vždy nemohou dočkat, co nového vymyslí.

Jeho poslední instalace se objevila v New Yorku, kterým projíždí náklaďák nacpaný zvířaty.

Banksy sice pochází z Velké Británie, ale od 1. října je v americkém New Yorku, kde se činí. Nacpaný náklaďák je jeho jedenáctou uměleckou instalací a pořád ho nikdo nenachytal.

Lidé, kteří na ulici měli možnost náklaďák potkat, popisují, že ho nešlo přehlédnout. „Bylo to, jako by uvnitř byla tlupa lidí a neustále mlátila do kapoty, což mělo simulovat, jak zvířata uvnitř těchto náklaďáků, vezoucích je na porážku, trpí,“ řekl pro noviny například jeden obyvatel New Yorku.

Sám Banksy pak koncem minulého týdne publikoval na svém účtu na YouTube důkaz, že jde o jeho práci.

Banksy kromě toho zvládl i malou provokaci. V ulici New Yorku prodával své obrazy, které mají hodnotu tisíce až statisíce dolarů. Prodával je za 60 dolarů za kus, ale nedal k nim žádné své jméno a prodavačem byl starý důchodce. Nakonec se prodalo jenom pár kousků.

Související články

Další články