Aby tahle česká Barbie ukázala, že to myslí se svými předvolebními sliby vážně, tak se rozhodla na vlastní kůži zkusit, jak je těžká práce v dolech. A dokonce jí bylo i jedno, co má na sobě a že byla celá umatlaná od popela. Nezbláznila se dočista a nepotřebuje spíš lékařskou pomoc?

„Je to hodně zvláštní pocit, když jedete dolů. Přeci jen život pod zemí není pro každého. Horníci jsou fakt borci. Tvrdí chlapi a rozhodně si zaslouží pomoc,“ tvrdila Myslivcová, když se po několika hodinách zase dostala na povrch.

Copak se nebála toho, že si tam zlomí nehet nebo ten prach bude mít na její bezchybnou pleť obrovský dopad? Přeci jen si na svém vzhledu náležitě zakládá, ale kupodivu to nebylo to, co ji trápilo nejvíc. Bála se vzdálenosti pod zemí a toho, že by je mohla půda zavalit. Nestačíme zírat.

Nejenže chce dál bojovat proti nepřizpůsobivým migrantům, ale i za to, aby se horníkům zlepšila životní úroveň i podmínky v práci. Kupodivu tím ani nemyslí fešnější montérky, hydratační krémy či zdravější svačiny.

V říjnu se uvidí, jestli Dominiku někdo bral vůbec vážně. Budou volby v Moravskoslezském kraji, třeba se jim tam najednou rozzáří růžová barva.