Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Úloha při „rozplozování“? Kniha o manželství z roku '66 vám napoví, jak na to!

Předchůdce Bravíčka v pevné vazbě?
Zdroj: repro
+ Další 2 fotografie

Když se v dějepise probírají 60. léta, většině lidí na světě prolítne před očima obraz rozevlátých vlasatých hipísáků, vůně květin a marihuany, spousta barev, psychotropních látek a hlavně moře volné lásky!

Láska, která si nevybírá, je přívětivá, otevřená, zasahuje každého, kdekoliv, kdykoliv a hlavně s kýmkoliv!

Zatímco tahle filozofie hýbala světem kdesi na Západě, u nás se sexuchtiví lidé hezky v 18 letech odvlekli za ruce na matriku, slíbili si čestným pionýrským lásku až za hrob a vydali se vstříc plození a rozplozování.

A jelikož soudruzi měli rádi všechno pod kontrolou a černé na bílém, vycházelo množství poučných knih, které nesměly chybět v žádné knihovně mladého páru.

Jednou z nich je například Kniha o manželství aneb Praktický průvodce pohlavním životem a manželstvím, kterou roku 1966 vydalo Státní zdravotnické nakladatelství v nákladu hezkých 105 000.

Otázky a odpovědi, které si mladí lidé o několik let později se zatajeným dechem pročítali v bravíčkové rubrice Láska, sex, něžnosti, jsou zde prakticky hezky pohromadě, takže po přečtení si člověk připadá jako rozený Casanova.

Související články

Další články