Já vám řeknu, že bych snad radši souložil s Oldou a Márou než jejich polovičkami.

Kdysi jsem vyčítal některým postavám, že se sem tam objeví nenalíčené. Netušil jsem, že si to vezmou k srdci a nebudou se líčit už vůbec. Předně mladá Zemanová, ježíši pardon, pořád si je pletu, no prostě Petra. Ta se mi jako celkem líbila, ale po posledních pár dílech plus dnešních nohách na stole ji zařazuji do kategorie nechuťaček, kde mám ještě Lumíra, Hložánka a starou Nyklovou (Gryša naštěstí už uhořel).

Rozkošné je odcházení Libušky, zejména její neustálé bagatelizování Liborova žárlení na tatérokreténa. Jako by Libuška nevěděla, že její představitelka bere dráhu z Novy, jako by Libuška nevěděla, že její postavu tatérokretén přitahuje, že si představuje, jak s ním má sex, zatímco s Liborem už si představuje spíš společnou hypotéku a život vyšší střední třídy.

Jak tuhle krávu láká tatérokreténovo mládí, nespoutanost, inklinování k drogám. No prostě všechno to, z čeho ji Libor probral. Na Libuši je krásně vidět, jak jsou ženy proradné. Místo aby Libuně přiznala, že si jde za blbečkem do divadla pro něco víc než jen pro knížku, tak mu vytkne, že žárlí. Když přitáhne z klubovny zoufalců, pardon herců, o půlnoci místo v osm a je celá rozvrkočená, vytkne mu, že žárlí. Když pronese trefnou narážku na tatérokreténa v televizní reklamě, Libuna se mu směje, že žárlí.

Přitom ji podezřívám, že dobře ví, že Libor žárlí oprávněně, a toto nepřizná, což je nečestné a nesportovní. Doufám, že jí Eliáš utne hlavu, jen co dointrikuje na internetu proti Liborovi, a před tím jí stihne sdělit, že se chystá rozčtvrtit Borise, protože nic jiného si Libuška nezaslouží.

Co mi ovšem pije krev nejvíc, je to, že jsou stále naživu robot ze Vsetína a jeho spořivá dylinka. Nic proti Moravákům, nic proti spořivosti, ale tady je zřejmé, že město Vsetín muselo TV Nova udělat něco strašlivého, že jeho reprezentaci v televizním seriálu tvoří dvojice tak politováníhodných bytostí, že by je lépe reprezentoval i Petr Kramný s Gabrielou Partyšovou.

Proč ten jantar chce za každou cenu pracovat. Nespí, nejí, nežije, pořád chce pracovat. Je mu jedno, že je neděle, že na truhlárnu spadnul meteorit nebo že se zastavil čas. On prostě půjde, pustí cirkulárku a bude dělat latě.

O ní se bavit odmítám. Protože je hodná a blbá, tedy jako hodě lidí z Moravy, které nechci urážet, ale co mám dělat, když je to taková kráva. Zaprvé mluví, jako by byla postižená, každou kravinu si musí rozmýšlet týden, a když se konečně rozhodne, hned začíná běžet čas, během kterého o svém tak dlouho odkládaném pochybuje. To je ale všechno nic proti tomu, co předvedla ve čtvrtek, když její synek na Moravě onemocněl…

Kravka si po sto letech sbalí čemodan a vyjede někam dál než do Brna. Ledva je v Praze, mladému stoupne teplota na třicet sedm celých tři a fešanda „20 volá jantara“, aby následně přiletěla celá uřícená se sbalenou taškou do truhlárny, kde zastaví výrobu a vleče svého milého někam k východu. Klasická hysterka s inteligenčním kvocientem na úrovni stodoly, no prostě někdo, koho si jistě Vsetín přeje vidět každý večer v televizi.

Legrační je i robot, který nás pořád ujišťoval, že nepije, a přitom si celkem rád „přihne“, respektive veškerá jeho činnost mimo truhlárnu vypadá tak, že buď nasává u Henryho, nebo se starým Peškem, nechlastá-li ovšem přímo v truhlárně.

Jinak v Řeporyjích stejně jako v Ulici rezonují komunální volby a je radost sledovat, jak k nim kdo přistupuje. Já coby kandidát na starostu vylepuji letáky a chystám se jako poražený na jednání s vítězi, ale Lumír, ten na to jde od lesa. Chystá se rozesrat si vztah s Millerem tím, že mu odvede snoubenku, svůj vztah s Hložánkem, úhlavním nepřítelem a nebezpečím č. 1, vyhrotit více nemohl a s Masným počítat nemůže. Prostě ideální konstelace před volebním víkendem, řeknu vám, tam bych chtěl domlouvat koalici.

Ještě vám musím vykecat, že se budou dít velké věci. Předně:

Hejlová začne žárlit ještě třikrát víc než Libor a to je co říct. Světlana během této sezony otěhotní s Lumírem a budou čekat malou cisternu. Objeví se Miládka, těhotná a s malomocným vedle sebe. Zmizí Libuška, Eliáš a Boris, ale Eliáš se za osm let vrátí coby Lucifer, který přijímá zemřelého Hložánka do pekla. Vsetín zázračně zbohatne, ale jen jeho občan bude stále pracovat.

Ať žije Praha, kde je všeho dost! Ať žije Ulice!