Šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný glosuje každý pátek dění v Ulici, kterou sleduje jeho manželka… A on se každý den po návratu z práce nadšeně přidává…

Dojetí z toho, že se vidíme na jaře naposledy, poněkud přehlušily aktivity podvodnice Amálie, na kterou jistě na podzim prasknou mocné intriky, za které bude upálena jako čarodějnice, ale zatím jí její rejdy procházejí.

Své zločinné úmysly korunovala fantastickou sehrávkou v posledních dvou týdnech, kdy kreténa Peška doslova donutila požádat ji o ruku s takovým nadšením, že úplně zapomněl připustit si fakt, že je velice nepravděpodobné, aby si ho tato zlá obluda s maskou hodné paní brala z jiného důvodu než z lásky. Amálie už nežije aktivním sexuálním životem, Pešek je de facto idiot, hodný, ale idiot, jinak se jedná o důchodce-kverulanta s omezenými intelektuálními schopnostmi, v důsledku čehož stejně neměl šanci odhalit rozsáhlé spiknutí, na jehož konci je Amálií splněný seznam zla:

  • ovládnutí Peška
  • zmanipulování lehce manipulovatelné narkomanky Adriany k poslušnosti
  • donucení Peška ke svatbě bez předmanželské smlouvy
  • zabití Peška (schody, žralok apod.)
  • ovládnutí činžovního domu, zvednutí nájmu všem o 300 procent
  • ovládnutí dalšího idiota s činžákem

Celá ta veselice byla vůbec festivalem zla a nedobrých úmyslů, ostatně tak už to bývá, když se sejde hned několik zlých lidí pohromadě. Narkomanka Adriana musela skousnout fakt svatby, který pro ni znamenal v přímém přenosu ztrátu podílu v hodnotě desítek milionů korun, hrůza, zlá Amálie jí vzápětí nabízí tykání, zatímco ta už ji vidí pod starými dobrými schody. Zlo nejvyšší, Libuška, se usmívá a tváří se jak milius, přitom už za pět dílů opustí Seidla pro mladšího a namísto aby se okamžitě v průběhu svatby přiznala, že už ji doktůrek sexuálně nepřitahuje, tak se usmívá jakoby nic.

Od TV Nova je hezké, že se pokusila tento sjezd esenciálního zla uvolnit komickou vložkou s názvem „Pešek během obřadu loví kapra“, která ale jen znásobila míru diváckého pohrdání tímto pitomcem, kterému už není pomoci ani rybolovem, kterému se věnují dva miliony Čechů, kteří přes prut nevidí, že fandí mongoloidnímu blbci, kterého mají rádi v bedně, ale mít ho deset minut doma, bez váhání mu vrazí ze zálohy kudlu do zad, klidně si za to jít dřepnout, hlavně že je ten jantar na pravdě boží.

Absolutně jsem také nepochopil zatajení svatby veřejnosti. Nechápu, kde bere Pešek tu drzost neuspořádat coby boháč a pan domácí velkou veselku s obžerstvím, a naopak pod chabou argumentací „Nesmí to vědět Nyklová, rozkecá to“ uspořádá chudou, mafie nehodnou party bez rautu a tvrdého alkoholu, která nemá hostů, nepočítáme-li tisíce komárů, ti měli zřejmě dokreslit romantičnost celého aktu.

Nechutností pak byl předstíraný zájem o Nyklovou před barákem, kdy se Amálie, Pešek a vůbec celá ta zlofamílie na Nyklovou usmívá, ačkoli ji hromadně nenávidí. Opravdu potřebujete další důkazy toho, jak bezpáteřní jsou všichni okolo Peška, jakému zlu tu coby nevědomí svědci přihlížíte, co za obludnost podporujete?

Celou úvahu okolo veselky bych zakončil povzdechem mé zástupkyně v redakci Báry, která viděla mé rozčilení nad polonahým Peškem a pronesla: „Staří lidé by neměli š*kat!“

Moc se mi líbí, jak si scenáristé „připravují“ návrat Světluše k Lumírovi. Světlana se chová mimořádně standardně, Miller rozjíždí byznys v Bruselu, budou prachy, západní Evropa, velký svět, ale kdepak s tím na salámistku Světlanu, ta chce žít v Ulici pod hekajícím Lumčou s umaštěnou hubou a kreténskou matkou, to je panečku jako ze života. Scéna, ve které popíjí tato budoucí seriálová manželská dvojice (návrat k sobě v říjnu 2014, těhotenství Světlany je údajně v plánu na konci desáté sezony za rok, nedělám si kozy) víno a všem je jasné, že se milují, by byla jenom k nevydržení, kdyby pod ní nehrála ta romantická hudba, což ji učinilo neakceptovatelnou.

Výlev, ve kterém se Miller staví rozpačitě k založení rodiny, to už je stříknutí spermatu divákům seriálu do obličeje, proboha, my rozumíme tomu, že je třeba udělat z Millera bezcitného a bezohledného manipulátora a přes nekonečné opakování otravného výlevu „Lumír si hraje s uslintaným sousedovic pazdrátem Šímou“ naznačovat, že Světlana vlastně chce dítě s mastnou hubou, a ne filharmonií svalů.

Bohužel patos a doják si tvůrci seriálu vytyčili tento týden jako hlavní bod programu, abychom náhodou na Ulici přes prázdniny nezapomněli. Proto jsem musel přetrpět doják v podobě porodu Lenky, a to včetně kriploidního sestřihu s double dojákem oproti vínu, no co vám budu povídat, když přikládali Lence k tělu malého Jonáška, tak i já… ale dost, ty vole, vrať se do role…

Já chápu, že scenáristé byli v ajfru, že dopisují sezonu, ale některé konstrukce. Třeba jak to udělat, aby se ruská ministryně emancipace Světlana co nejvíc potkávala s Nyklem. Nejprve náhodně natrefí na Nyklovou, když ta zrovna potřebuje něco odnést Lumčovi, dobrá, jsem velkorysý, to jsem ještě akceptoval, ale naroubovaná scéna, kdy si Lumír rozbije držku na kole, aby pak neměl před cyklovýletem čas na servis a tam vyrazila Světlana, aby se následně mohla opět náhodně s Lumírem setkat při návratu ze servisu, ech, připomíná mi to mé experimenty s LSD, kdy se odebírám do světů, kde je možné opravdu vše.

Námluvy Hejlové a Geka odmítám dále zvát námluvami, zejména poté, co si tato dvojice před šestitýdenním odjezdem starého estébáka na Slovensko namísto živočišného sexu nebo alespoň hubičky podá ruku a nazdar bazar… Ne, nezatracuji je, jen přerušuji psaní o této dějové linii na dvacet pět let a jakmile se jazyk Maciuchové dotkne pokožky Geka, okamžitě budu horlivě referovat dál.

Závěrem bych rád poděkoval za závěrečnou sekvenci, která naznačila podzimní dění: Libuška opravdu opustí Seidla kvůli mladšímu, vrátí se Miládka a nové seriálové královně mastodonství, mladé Jordánové, vpadne do života nabíječ, ne ten bejvalej, co se objevil ve dveřích, ale jinej, s poruchou zraku a bezvýchodnou životní situací. No prostě, už aby bylo září. Čert vem Ulici, ale Eliáš, ten mi bude chybět pokaždé, když si vzpomenu na Peška a další zlosyny, kteří se nám večer co večer vkrádají do našich obydlí, aby šířili strach, že na světě jsou i horší lidé než Pavel Novotný nebo Petr Kramný.

Domácí úkoly na prázdniny:

Gek – Nedopisuj ten román, pod jakou záminku by ses v údobí 9/2014 – 4/2023 vnucoval k frigidní kantorce Miriam Hejlové?

Ivana – Uvědomit si, že třikrát rozvedená alkoholička s roztrojenou osobností, tikem a výhledem na doživotí v kriminále, která chodí s největším mongoloidem široko daleko, není ta pravá na to, aby dávala vysokoškolsky vzdělané Miriam rady, jak na vztah s vysokoškolsky vzdělaným kriminalistou. Její místo je v cele plné dalších vyučených alkoholiček.

Nová servírka u Henryho, respektive kozatice, co ji hraje – Kam až jsi ochotná v touze po slávě zajít? Uměl bych se ve zpravodajství přimluvit za šolich v Red News.

Martin Maléř – Podívej, my víme, že Hejlová byla na základce objektem tvých tajných erotických fantazií, co se z toho Vsetína vrátit a dokončit, cos tenkrát ani nezačal? Tvůj sok nepředstavuje problém, ten nikdy nedokončí, co tenkrát začal…

Audi – Ten product placement bych neplatil. Že má Jarda Hejl audinu, je poznat, i když TV Nova rafinovaným trikem počítačově odstraní vaše logo. Ano, vím, že na ten chladič od září vrznou logo Sazky, ale pořád to bude audina.

Brežněv – Před tím odjezdem na půlroční stáž (v seriálu už jsi na prd, nepotřebují tě, obočnatče, tak tě poslali na stáž, hihi) bych zkrátil obočí, Brusel je daleko a ještě nám cestou zabloudíš, ale vo to nejde, jen tam prostě dost koukají na ty normy EU a ten tvůj porost…

Eliáš – Neflákej se mi o prázdninách, brus nože, cvičně túruj motorovku, promazávej plamenomet, bude tě potřeba, Hejlová se určitě dožije září.

Diváci Ulice – Zůstaňte věrní, bude na co koukat, věřte mi.

Hokejová rodina – Napsat 1000× krasopisně: „A nevrátí se, nevrátí, kiš, kiš, na rozdíl od Ulice. Přece jen existuje spravedlnost!!!“

Ať žije Ulice a dokumenty na ČT2!

Vidíme se v září…