Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ulice očima odborníka Novotného: Smrt už si brousí kosu, škoda, že ne na kombajn Miládku či slepici Gábinu!

Miládka by si zasloužila seznámení s převozníkem Charónem. Snad
příště.
Zdroj: TV Nova

Svátky v Ulici byly dojemné a já jsem rád, že na vánoční atmosféru navazuje něco ještě dojemnějšího – Ulicí totiž prochází druhá nejhorší věc hned po Eliášovi – Zubatá!

Nova nám slíbila, že do čtrnácti dnů zhebne jedna z hlavních postav, a já, který vím, která to bude (a díky kolegům z Aha!, co neumějí držet pusu, už i řada z vás), můžu jen litovat, že nejde o Miládku, která mě o svátcích sejřila jak žádná jiná postava v seriálu.

Bože, to je trapka! Její podstrojování Lumírovi, kterého z jedné strany vykrmuje jako husu na porážku a z druhé má pindy na jeho sexuální apetit. Kterému dělá pomyšlení, aby si ji, slepici tlustou, která bude mít po dítěti dvě stě kilo bez bižuterie, konečně vybral za životní partnerku. Se kterým piklí proti celému světu, aby na něj bonzovala, kudy chodí, a zapojovala do svého odporného plánu na jeho zotročení všechny okolo.

Bože, ta její ubohá včerejší estébácká bonzovačka u staré Nyklové: „…Ale ty dny po svátcích už tak pěkné nebyly… Opil se na Silvestra, opil se na Nový rok…“

No a co, ty krávo udavačská? Tak se opil, no! Já tě mít doma s vyhlídkou na třicet let soužití, tak chlastám od rána do večera a prokládám to herákem!

Jo, já vím, že triangl Nyklová – Nykl – Miládka slouží v této soap opeře jako zábavný prvek, ale nebylo by veselo bez té mastodontní prvoplánové ochechule s biologickými hodinami v alarmu a prázdnu v mozku? Nebylo, já vím… Ach jo.

Alespoň se hroutí ubohý a nesourodý vztah blběny Gábiny a naivky Brežněva. Jejich vánoční pobyt u tchyně si paní „Mám právo na svůj život a kariéru“ (nemáš, flundro, máš být matkou, co stráží Hynkovu jeskyni, zatímco on vydělává, neměla sis upíchnout dítě ve čtrnácti, krávo) vyžrala až do dna a je jen dobře, že Brežněv bude brzy volný a Gábina přileze buďto za Hynkem (nesmíš jí odpustit, nesmíš, jinak ztratíš mou přízeň a to bych ti nepřál), nebo za mým oblíbencem, jejím otcem, který má jako jediný vždy a ve všem a za všech okolností pravdu.

Mimochodem, u toho bych se rád zastavil. Jednu z mých nejmilovanějších postav – hajzla starého Masného – hraje Pavel Novotný, už podle jména herec velkého formátu a jeho ztělesnění poloviny zlého dua Masný – Hložánek je geniální. Hloupějším divačkám, které mají nastavené životní parametry podle staré Nyklové a milují trapku starou Hejlovou, je samozřejmě odporný Masný proti chuti, ale já ho miluju. Navíc vše, co říká, je pravda a jeho životní postoje jsou úměrně dnešnímu vysoce konkurenčnímu světu naprosto správné.

Masný se obecně, co jsem tak vypozoroval, řídí těmito pravidly:

  1. Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát.
  2. Jak jde o zisk a slávu, nepomáhej slabším, spoj se se silnějšími.
  3. Nesežereš ty je, sežerou oni tebe.
  4. Není pravda, že na každou svini se vaří voda, špatné věci se nakonec dějí i dobrákům, ničeho se neboj.
  5. Kdo nemá ostré lokty a má páteř, nemá se co cpát do komunální politiky.
  6. Mám právo rozhodovat o životě své dcery a manželky. Mám právo mít poslední slovo, neb já jsem pán tvorstva.
  7. Když nebude po mém, tak nebude nic. A kdo je proti, toho čeká „Armageddon“.
  8. Jediná kniha, kterou má cenu číst, je Vladař od Machiavelliho, všecko ostatní spálit. Bibli plnou dobrých skutků pro dobrý pocit jako první!
  9. Jediným měřítkem je zisk a vlastní prospěch. Pravdoláskaři ať jsou do hajzlu!
  10. Já, já, já, jenom já, Zdeněk Rytíř snad při psaní hitu pro Olympic myslel na mě!

Všechna tato pravidla Masného života dodržuje autor tohoto textu ve svém profesním i osobním životě a podívejte, kam to dotáhl. Ano, nikdo ho nemá rád, ale jeho žena a dítě se mají dobře a jeho se všichni bojí! A kdo se ho nebojí, ten kecá, nebo je to Eliáš!

Kterého stejně prostřednictvím scénáristů seriálu či ze své pozice moderátora Prásku nebo přes tatínka, prostě je mi jedno přes koho, jednoho krásného dne uprosím, aby rozšmelcoval Miladu kuší na atomy za všechny Lumíry, co si nemůžou dát ani na Silvestra panáka, aby zapili další rok s manipulativní almarou, a na Nový rok znova v předtuše toho, že ten loňský rok plný utrpení zdaleka nebyl poslední.

A panáka na to! Protože je to možná i naše ulice.

Vše nejlepší do nového roku vám přeje (netýká se Milady, Gábiny Pumrové a Brežněva) váš šéfredaktor – všemi oblíbený odborník na Ulici!

Související články

Další články