Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ulice očima odborníka Novotného: Potlesk pro scénáristy! Brány pekel se otevřely a pablb Pešek si hraje na Sherlocka…

Na Peška aby si člověk vzal slovník a překladatele do šimpanzí řeči,
takový je to blb, kterého ještě oblbuje jeho utrpení, takže ho diváci
ještě více milují a autoři ho nemohou ani výhledově odpravit, což je
děsná škoda.
Zdroj: TV Novy
+ Další fotografie

Pro mě coby poučeného diváka jeden z nejlepších týdnů, a to vše díky gestapákům Kadlecovi s Hermanem, kteří roztočili sérii brutálních výslechů, a já se mohu jen modlit, aby do širšího okruhu podezřelých zařadili i ztělesněné dobro Miriam a podali si ji ve stylu „starý Grebeníček si vychutnává nepřítele socialistického zřízení“.

Neskutečně se bavím a podezřívám autory seriálu, že když píší pasáže, ve kterých se vyšetřování vraždy Kláry dotýká staré Nyklové, přehánějí to s hašišem. Naštěstí jsou oba vyšetřovatelé na vysoké úrovni, což je to jediné, co jim brání tasit kvér a bez soudu tu starou brécu na místě odpravit.

Kdo zcela selhává, je vrchní trpitel seriálu a kapitán idiocie Vlastimil Pešek, otec zavražděné. Pešek je suverénně nejoblíbenější postava seriálu. Aby ne, je tak napsán: malý český člověk se selským mozkem, rybář a dobrák od kosti, ale s intelektuální výbavou bohužel na úrovni hasáku, což skýtá nekonečnou sérii příležitostí k posměchu.

Jen si to vezměte, tomu blbovi zavraždí dceru, do toho mu zmizí fetující vnučka a on, nebožák, jehož duševní maximum je schopnost vyvenčit toho čokla (ale nesmí s ním jít moc daleko), se pokouší sám něco vyšetřovat.

Bože, proč ten kretén pořád řeší vztahy Kláry? Zatímco už se měsíc vyptává každého na dceru a pomalu mu dochází, že nebyla dvakrát oblíbená, fízlům je už rok jasné, že ji někdo sejmul, zatímco Pešek čumí jak játro, když se dozví, že měla roztržku s Oldou. Hlavním zdrojem mého obveselení je alfa a omega veškerého Peškova starání se posledních týdnů, která spočívá v tom, že od rána do večera chodí a přemýšlí „Kde je Adriana“… Jeho intenzivní vyšetřování přineslo zajímavý vrchol v podobě toho, že požádal Mikyho, aby se podíval na Facebook, což bylo i pro mě překvapením v podobě mimořádného intelektuální vzepětí nebohého seniora, ale posledních 14 dnů už je zase v režimu „Neškodný kretén ve špatném období“.

Nemůžu se dočkat, až začne Adrianu hledat major Herman, podle mě ji přivede za flígr během odpoledne, a to jen proto, aby Peška neztrapnil, jinak by ji měl do deseti minut.

Bavily mě výslechy v kadeřnictví, čert vem přehrávající Tomicovou aka Simonu Bláhovou (všimli si ti bystřejší z vás, že tuto postavu ZÁSADNĚ nikdy nekritizuji ani nijak nepřipomínkuji? Je to proto, že dobře vím, že jediný útok na tuto esenci ženské, kterou má každý rád, by znamenal zavržení od čtenářek, které jsou normálně ochotny mi odpustit skoro vše), mě hlavně pobavilo vyslýchání Jitky.

Nemám Farskou rád a další (výjimečně domnělé) Oldovo selhání v kombinaci s tím, že je podezřelá z vraždy, ji tak rozhazuje, že to výjimečně nemá z přechodu, a já si rochním, jak ta nebožačka trpí, ano, dámy, vím, že jí rozumíte, i já jí rozumím, má to těžké, ble ble, ale já jsem tady divák a já mám být baven a jsem.

Krátce k dění mimo vraždu: Děkuju tímto televizi Nova za úterní estrádu na téma „Brežněv si koupil helmu, místo aby zaplatil celý nájem“. Čert vem, že mi bylo předem jasné, že to je napsané tak, aby se do toho vložil Masný, to bylo – vyjma modelky Nikol Moravcové – jasné snad všem, ale ta epická scéna, kdy to jde tchán mladému vytmavit, ó, to jsou přesně ty situace, pro které Ulici miluju. Hlavně mám rád Masného, to vám je hajzl mého střihu, a navíc jsem sám opozičním zastupitelem na městské části a myslím, že jeho pojetí komunální politiky je jedinou cestou, jak z ní vymýtit poctivky typu Lumíra, které akorát brání šmelině s developery a tahají na radnici manýry z klubovny Rychlých Šípů a taky různá individua typu starostou objednaný auditor z Ministerstva nebo Miládka.

À propos, Miládka. Vynikající muka jí scénáristé vymysleli s Valentýnem, bože, ten její příchod do hospody a převzetí sošky, vlastně už dvou sošek, jen více slz a trápení této parní mlátičky, její konec, respektive konec jejího vztahu s Lumčou se snad už konečně blíží, aby měla důvod se vrhnout z útesu, neb jí stejně není pomoci (je tlustá, hloupá, otravná a její teta je kráva, že jí není rovno), protože nikdo normální s ní stejně nikdy nebude a Lumír snad soudně dojde k tomu, že má kopulovat s Masného exmatrací, která mu dělá sekretářku, a ne s obézní dylinkou, která hladí andělíčky a chová se jako třináctiletá teenagerka na koncertě Justina Biebera jen přijde Lumča jednou domů střízlivý.

Závěrem: Jak to jen napsat, přeci nenapíšu, že má zemřít těhotná, to už by bylo moc, safra, no nic. Podívejte, já chápu, že má být tak nějak veselo okolo gravidity Lenky, ale, kurva, nestačí ta dementní vedlejší linie s telenovelou a její psychózy? Musím být pořád obtěžován její nezvladatelnou touhou učit? Bože, když pořád chce tolik do práce, tak ať táhne k lopatě, nebo ať sedí doma na zadku a chová se těhotně, ale její posedlost školstvím je naprosto nedůvěryhodná (moje maminka je učitelka), bože, to jí v tom bytě plném její schizoidní matky (která si konečně zapíchala s Henrym, a když nám chce říct detaily, ta pipina Lenka ji přeruší), přeslazené tchyně, věčně svými trapnými fóry otravného Jardy a rozjíveného fakana fakt tolik chybí společnost?

Dobře, je těhotná, já to beru, ale důrazně žádám, aby její gravidita byla zkrácena na šest měsíců, předčasně narozené dítě je taky drámo, odehrajeme šestinedělí a laktační psychózy a bude klid…

Nebo bude zle a zavolám do NDR Eliášovi, aby kašlal na scénář (má až v březnu unést Borise do Finska, jak jsem se doslechl) a vrátil se hned a důrazně řešil to, co nás oba trápí, takže ideálně Libora, Libušku a všecky v kadeřnictví a pak na mou zvláštní žádost ještě těhotnou Lenku a Maciuchovou.

Protože já jsem tady divák a i hajzl jako Pavel Novotný má právo na svůj televizní program.

Protože je to možná moje ulice.

Těším se za týden přátelé.

Související články

Další články