Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Ulice očima odborníka Novotného: Podvodnici Maciuchové teče do bot, zatímco ostatní zrůdy po právu triumfují!

V Ulici se děly v týdnu neuvěřitelné věci, ostatně jako vždy!
Zdroj: TV Nova, herminapres.cz, koláž: Kate Flint
+ Další 3 fotografie

Šéfredaktor eXtra Pavel Novotný, který všechno ví a všechno zná, glosuje každý pátek dění v Ulici, kterou sleduje manželka a on se už roky po návratu z práce nadšeně přidává…

V pondělí jsem měl poprvé, co píšu svůj seriál o Ulici, pocit, že mě můj zájem o tuto show může připravit o duševní zdraví. Byl to pro mě zatím nejdivočejší díl, co jsem viděl, a musím říct, že i po zbytek týdne se u mě střídaly pouze stavy hluboké deprese s pocity mezní blaženosti.

Předně Miriam a kauza Mikiho omluvenky. Takže ta rádobyzkušená nadžena a kantorka století KONEČNĚ odhalí Mikiho podvody s omluvňákem, které jsou tak trapné, že by je rozkryla i Miládka s teplotou a vypreparovaným mozkem. A ona si ještě dovolí jít machrovat za Mikiho otcem, že „její tušení se potvrdilo“, a následně porušit zákon, pracovní smlouvu, školní řád a povinné interní postupy, když inseminátorovi v bílém plášti a Mikiho otci v jednom nabídne, že to jde řešit i tak, že jako v rámci rodiny, vždyť s Mikiho matkou seděla v kabinetě…

Dělá si prdel? Kde bere tu drzost zvýhodňovat toho zmateného blbštajna před ostatními dětmi? Aha, syn kolegyně, navíc s tou rodinou bydlím v baráku… Chce se mi zvracet. Ještě že Libor překvapil a poslal Maciuchovou konat svou povinnost a hlásit to ředitelce a výchovné poradkyni. Trošku jsem se modlil, aby ještě zavolal na ministerstvo školství a školní inspekci, případně rovnou 158, ale chápu, je to Maciuchová, nejvyšší morální bytost a božstvo pro všechny divačky Novy nad 55 let a i tak ji čekají v brzké době starosti v rodině a jak to tak vypadá, i s erekcí majora Kadlece, kterého si ostentativně nabaluje, netušíc, že jí brzo zatkne synka a pak pošle do tepláků… ale to je jedno, no prostě bude zle, Miriam, a patří ti to, ty podvodnice.

Dále scéna „Světlana nese Lumírovi informaci, že přišel o šéfa kampaně“. Kristova noho, jak stála Tereza Bebarová ve dveřích s tím fasciklem, věděl jsem, že její Putin odjel prodávat na Krym oběma stranám bouchačky a ona ho u Lumíra zastoupí a tam někde začne zase jiskření a všecko to skončí reunionem jejich vztahu. Baví mě, jak Nova graduje neustálé zdůrazňování debility Miládky v návaznosti na plánovaný zvrat, kdy Lumír sbalí Miladě čemodan, Světlana uteče od Millera, který ji po právu zfackuje a začne dělat natruc kampaň opozici a Světluš se namísto života v luxusu provázeného živočišným atletickým sexem ocitne v komunálu pod zpoceným Lumírem, aby takto strávila zbytek života.

Pokud jsem minule psal, že by autoři měli Miládku šetřit, tentokrát na kolenou prosím, vyveďte ji za Coolnu, poslední cígo a střelte ji do hlavy, bude to vysvobození pro všechny a zejména pro ni. Pane Bože, to Lumča nevidí, jak si ho předstíranou leprou (v reálu rýmička bez teplot) vodí? Tímto tónem mi zahlásit „udělej mi prosím zábal a cibulový sirup“ krátce poté, co mě ponižujícím způsobem odvolala z hospody předstírajíc klinickou smrt, tak zavolám Eliáše, dám mu deset tisíc marek a nastartovanou motorovku s tím, že si s tou krávou může dělat, co chce. Nejsmutnější na tom je, že to, že je Milada největší dylina, jakou kdy televizní byznys stvořil, mělo Lumírovi dojít asi tak tři vteřiny poté, co ji poznal, a ne aby mu TV Nova musela v padesáti epizodách vysvětlovat, že to už je lepší zplodit dítě s vlastní matkou Nyklovou na hrobu svého otce Poloczka než po zbytek života žít s neurotickou bečkou sádla, která je v laktační psychóze prakticky od narození a jejíž tělesná váha bude do tří let převyšovat součet výtlaku flotily letadlových lodí armády USA.

Co se dalšího strhujícího vývoje týdne týká, musím opět glorifikovat Eliáše, Ministra Zla a emisara zvrácenosti, který prošel čtyřmi epizodami s úsměvem na rtu a já ejakuloval. Mistrovským kouskem bylo jeho obligátní potahání si Libora před tím, než s ním rozrušený pubescent Boris (nejlépe hraná dětská role v seriálu) odjel do Západního Německa, protože pořád neví, jestli chce bydlet s náladovým felčarem-otčímem a kvartální alkoholickou matkou, nebo zabijáckým biologickým otcem.

Všimněte si, jak Libor a vlastně každý POKAŽDÉ selže při JAKÉMKOLI verbálním střetu s Eliášem. Zatímco si Libor sumíruje proslov na téma „Moc se mi nelíbí ten váš výlet, ale dobrá tedy“, Eliáš ho nenechá ani nadechnout a bez pozdravu (nikdy Libora nepozdraví před ani potom, miluju, jak ho ostentativně ignoruje, jak to jen jde) a s úsměvem sdělí v minutě Liborkovi, jak se věci mají, tedy že doktůrek je jím trpěný imbecil, biologický otec Borise je Eliáš, kterému jen MUDr. s kreténskou matkou a velkým libidem aktuálně šuká exmanželku, to, zda mohou jet do SRN, se Eliáš Libora neptá, ale oznamuje mu to a rozhodnutí, která Libor dělá (Borisovo studium, plány s Libuš, to, kdo z pazdrátů se bude kam a kdy stěhovat), jsou všechna k hovnu a on na ně rozhodně nebude brát zřetel. Následně Elda spiklenecky mrkne na barmanku, nechá doktůrka odehrát trapnou etudu „Chlapská omluva Borískovi za ranní tenzi“, vezme kluka a prostě odejde, zatímco Libor ještě ani nezačal klást podmínky výletu. Jsem zvědav, jak se budou s Libuškou tvářit, až jim docvakne, co všechno kujón Eliáš celou akcí sledoval, a bude to maso, to mi věřte.

A konečně zatčení Jardy Hejla. Pocit, že vraždila Ivana, u mě delší dobu hraničí s jistotou, a proto pro mě bylo jeho uvalování do vazby a hysterické chování všech okolo skutečnou rozkoší. Líbilo se mi, jak Hejla postupně přecházel jeho ironický humor, kterým dodnes sršel i v těch nejhorších situacích (odhalení nevěry, jejda, v dílně hoří Gríša nebo v epické prosincové scéně „Hejl s Liškou statečně s deseti kamarády pacifikují v hospodě zlodějíčka) a který jej opustil přesně ve vteřině, kdy mu došlo, že večer bude místo instalace vířivky u klienta trávit úprkem před nadrženými spoluvězni ve vazbě. Fantastická byla scéna, kdy ty tři grácie v jeho bytě zjistily, že mu ohřívají véču zbytečně: Už tak hormonálně rozhozená druhorodička Lenka přešla do laktační psychózy ještě před porodem a epický záchvat Miriam, kdy při vysypávání kabelky dala vzpomenout na epizodu "Pešek s Amálií zjistili, že Adriana má v kabelce místo rtěnky půl kila amfetaminů“, byl pro mě osobně prozatímním vrcholem zápletky, která nás bude oblažovat ještě měsíc, na jehož konci skončí zřejmě celý kvartýr neslavně (Lenka v ústavu pro choromyslné, Hejl prodělá coming out, Miriam ošustí fízl, co jí zabásl syna a jen ho pustil, uvěznil snachu na doživotí) a Ivana tam, co její dcera, jen v části pro pacienty ve výkonu trestu.

Pár osobních vzkazů autora článku pro jednotlivé postavy:

Břežněv – Ty skálolezčí bezmozku, až budeš příště u stolu opět cepovat tříletého Šimona, který už je teď chytřejší než ty i jeho matka, nežer u toho špagety jako prase! Koho chceš, kreténe, vychovávat, když během minuty a půl, co ve scéně stoluješ, 3× žereš těstoviny holýma rukama, následně si dáš do huby i špagetu, co právě mladej poválel po podlaze, a ještě se stihneš podivit, že juniora přešla chuť.

Ivana – Až půjdeš příště k výslechu s plánem působit klidně (že ty se nakonec sama přiznáš, abys Jardu zachránila? Bože, ty seš fakt vražedkyně na baterky), zkus nevyhulit osm marlborek na tři tahy, jednak nebylo přes kouř vidět, co se na place děje, a navíc, po tomhle výstupu by tě podle mě začal podezírat i ten pochůzkář, co tam Čukovi a Gekovi otevírá dveře výslechovky. A bacha na to, jak se ti klepe ruka. Vím, že alkoholický třes v kombinaci s vypětím při výslechu skrzevá vraždu není příjemná věc, nota bene když jsi vraždila, ale na tos měla myslet, než jsi šla Igongě nastavit nohu nad schodištěm.

„Urbanová“ – Už nikdy nemluv o tom, jak sprchuješ orchideje, evokuje mi to představu, jak se sprchuješ ty a to fakt není dobré.

Marta – Proč jsi se, ty krávo nebeská, vracela???? Na podzim jsem si tu vymodlil tvé odsunutí na vejminek a ty, kardinální opruz seriálu, se opět zjevíš a – jako dycky – jen sereš všechny okolo svými nicneřešícími, starou slámu mlátícími pičoidními poznámkami (já to říkala, že je s Mikim třeba víc mluvit! Proč jsi mi proboha nezavolal APOD.) a obtěžujícími a scestnými návrhy na řešení situace (Půjdu to říct i Amálii, že musíš s Mikim víc mluvit, případně Půjdu za Mikim říct mu, že musí víc mluvit s Liborem, ne hovno, vysvětlím vám oběma, že Libuška je zlo a bude se tu víc mluvit se mnou a méně s ní), o které víš víceméně kulové, neznáš její skutečné příčiny a neumíš ji řešit. Prostě se seber a táhni zase depkařit na venkov, jinak se neznám.

Pešek – Ty vole, nevyšetřuj!!!! Nestačilo ti, jak jsi byl za kokota ve všech svých čtyřech předchozích privátních detektivních pokusech (Čím se živí Adriána, Kde vlastně je Adriána, Kdo měl s Igondou nějaké neshody a samozřejmě Co se stalo mezi zamordovanou dcerozrůdou a Oldou)? Ty imbecilní, politováníhodný, osudem stíhaný primitivní plebejče, ty teď budeš pátrat po příčinách vazebního stíhání Oldy a souvislostech navazujících na jeho domnělé neshody s Igondou? Ty, který bys nevypátral, že vrah je zahradník, kdyby tento stál nad mrtvolou ve skleníku se zakrvácenou kudlou a podepsaným doznáním v ruce? Prosím tě, vem čokla a jeď na chatu líčit na pstruhy a čum do vody, je to jediná věc, kdy nejsi za politováníhodného blbce všem okolo.

Olda – To si vybral Hynek toho pravýho na rady jak na první pomanželskou romanci. Okamžitě se vrať k očumování cvičenek zpoza baru posilovny a drž hubu. Ty, který jsi rozvrátil deset rodin, sebral iluze o sexu pěti dorostenkám, a když ti Bohové milosrdně odklidí z manželské postele frigidní Jitku, začneš se k ní vracet? Oldo, neser!

Hynek – Olda je kokot a ošuká ti tu tvojí novou. Přemýšlej o tom namísto věčného čumění do zdi fitka a přemýšlení o tom, jestli je správné, že Brežněv dal prdel tvému rozjívenému synkovi.

Milada – Když jsem psal, že jsi asexuální, kdykoli chodíš po kuchyni obalená ručníkem, a že nic horšího jsem neviděl, netušil jsem, že tě uvidím v kreaci „ufňukaný vorvaň v horečkách a natáčkách leží na gauči a teče mu nudle“. Proto tě prosím, choď v dekoraci zcela oblečená a ať před tebou dva asáci nesou paravan, aby na tebe nebylo vidět, nebo zemři. Všecko ostatní je špatně. A pamatuj, že je pěkné umět se nalíčit, ale u jateční váhy nad 200 kg a krku silnějšího vlastní stehno je to víceméně zbytečná akce.

Amálie – Ještě jednou řekneš Liborovi, že má brát věci s humorem a nadhledem, a pošlu na tebe tatínka. Anebo víš ty co? Říkej si to dál, počkám si, až ti Eliáš unese vnuka, Libuška začne zase chlastat a do toho Liborek zbouchne Adrianu. Těším se, jak budeš černohumorně pointovat, a já ti vzkážu „Vidíš, Amálie, jak se hned při vtipu všem uleví“ nebo cos to řekla synkovi, když před ním stál falzifikátor vnuk, zločinec a jeho komplic Hložánek junior, unášeli mu syna, soudně odnímali druhého syna a měl plnou hlavu rána, kdy mu Boris nadával do kreténů. Sám jsem, milá Amálko, nechápal, že Seidl nedělal humor hned od začátku dílu!

Ema – Příště, až budeš dělat skandál z toho, že bratr vypil Knoblochovi lahváče a bude zlr, zamysli se a představ si to peklo, co nastane, až tě otčím začne osahávat, zatímco bratr bude na montáži a uchlácholená matka v kuchyni nad dvojkou bílého a antidepresivy přemýšlet, jak to udělat, aby sis opravila tu trojku z chemie.

Henry – Najdi si holku. Nebo kluka. To je fuk, prostě něco perspektivního a vynech při tom Miládku, která bude brzy volná a bohužel na svobodě.

At žije Policie ČR! Ať žije bezvízový styk s Německem! Ať žije sex mezi seniory!

Ať žije Ulice!

Uvidíme se za týden!

Související články

Další články