Šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný glosuje každý týden dění v Ulici, kterou sleduje jeho manželka… A on se po návratu z práce pokaždé nadšeně přidává…

Ono by to bylo všechno velká švanda, kdyby hovada, duševní mrzáky a politováníhodné trosky v rámci obměny postav nestřídali v seriálu pravdoláskaři a rychlošípáci, kteří jsou nudnější než Karel Voříšek a ještě při tom praktikují desatero.

Říjnový exodus mých oblíbenců (postupně skončili či končí Brežněv, Eliáš, Libuška, Boris a Miller) se nese ve znamení plejády figur, které je mají nahradit, a je to depresivní podívaná v čele s esencí debility a bodrosti – kryplorodinou Robota ze Vsetína.

Na eXtra mi neustále pyskuje blbější část čtenářů z Moravy, kteří nechápou, že útoky na Brno, vinaře a další zbytečnosti jsou jen taková štengrovačka a továrna na emoce a že v reálu proti nim nikdo nic nemá. Nejvíce jim vadí, že z Moraváků děláme spořivé debily, kteří jsou vydření z velkoměsta a chlastají.

A pak televize Nova uvede do „pražského“ seriálu famílii ze Vsetínska, která ztělesňuje přesně to kolečko plné předsudků, které vyklopíme v článku na Moraváky pokaždé, když potřebujeme, aby to všichni sdíleli na Facebooku s poznámkou, že jsme idioti.

Představa, že takovou reprezentaci vyšle Praha do seriálu o znojemském Eldorádu, kam se z hladovějícího hlavního města vypraví rodina za lepším, mě děsí tak, že až se na Moravě jednou konečně dokopou k vlastnímu seriálu, raději se nebudu dívat.

Robot je klasický sedlák s přímou povahou, správňák od pluhu, co by neublížil mouše, leda by se mu na šrot nezdála, což by neměl být problém u notorika, který „si dá maximálně tak jedno po práci na ubytovně“, aby vzápětí nevynechal jedinou příležitost vylít se ohňovou vodou jako konvice, což by jiného zabilo, ale protože on je fasa chlap, co drží slovo, hned v pět ráno vstane, překročí po zemi válející se ožralé kolegy a šup do dílny řezat latě, hoblovat, a jestli tam není ráno nic na prácu, tak já třeba přeházím támhletu hromadu uhlí na dvůr a zase zpátky, ať práce nestojí.

Pořád je to ale v normě proti jeho hysterické, mentálně zaostalé, věrné ženě, která by pro pírko přes plot skočila a je schopná se psychicky zhroutit, jen se ukáže, že kotleta v této restauraci stojí devadesát pět, zatímco u nás ji mají v rámci meníčka za šedesát i s polévkou, moučníkem a podepsanou podpiskartou Ivo Valenty.

Bože, jak ta kráva málem nepřežila, když si vyjela do Prahy a její syn měl zánět slepáku. Přestože její matka ví, kde je středisko, a nikdo neumírá, kravka z Moravy „dvacetkrát volá Robota“, hystericky vykřikuje jakési skřeky směrem k Hlavnímu nádraží a jednou rukou vleče Robota na peron (však to jede už za dvě hodiny), aby si druhou v tom marastu podřezávala žíly.

Připočtu-li jejich dvě opravdu debilní děti, bude tato famílie po včera oznámeném stěhování do Prahy jistě zdrojem mého pravidelného obveselení. Synek neumí hrát a zná jenom požární stříkačku, ten bude koukat, až poprvé uvidí mrazík s Algidou, u čtrnáctileté dcerunky je ohromná škoda, že v show končí Eliáš, a moc se těším, až její kravce matce postaví TV Nova do cesty opravdovou seriálovou zápletku typu „Hoří truhlárna“.

Je jasné, že tahle čtyři paka čeká v Práglu mnoho zkoušek, které bohužel všichni přežijí, a my na to budeme muset čumět, vy to s nimi budete prožívat (jeho ohlédnutí se po jiné, její reakce v podobě zmlácení sokyně a všech jejích příbuzných do třetího kolena, synek kouří trávu za školou s mladým Hložánkem a otcorobot je přistihne a dá jim přednášku o závislostech, dcerku zbouchne syn ředitelky, ale ukáže se, že je to možná Masného, Robotka vyrazí za slevou do Lidlu v Průhonicích třicet kilometrů daleko pěšky, aby ušetřila za metro a zabloudí na Jižňáku apod.), ale já budu pořád vzpomínat na Eliáše, kterého mi nic a nikdo nemůže nahradit.

Ještě než definitivně opustím nebožáky z rozvojového Vsetína, jedna poznámka. Nejsem připraven na pět let trvající souznění mezi dobračiskem starým Peškem a dobračiskem Robotem.

Ó, jak ti dva si rozumějí. Já jsem Vlasta, taky notorik, no jo, jojo, taky kouřím dvě krabky Moonek denně, ale ty nekuř, chlape, pojď, dáme si na to frťana, jo, tady máš byt, a když tě bude srát stará, můžeš si užít tady s Amálií, jako eskymáci, co je moje, to je tvoje, vždyť jsme jedna rodina. Boha jeho, začínám si myslet, že si starý Pejda na stará kolena ujasnil sexuální preference.

S dalšími příchody to není o moc lepší. Předně strašlivá, ó, to je tedy rébus, záhada s majorovou schovankou Alicí. Dobrý, chápu, že ne všichni diváci TV Nova a Ulice jsou tak bystří jako pan Novotný a jeho čtenáři, a je mi srozumitelná zápletka, v rámci které se divačky dva týdny třesou, že Kadlec má jinou a Maciuchová si zase nezapíchá. By the way, nezapíchala by si, i kdyby mohla, ona totiž zřejmě nepíchá a jsem si už skoro jist, že mladého Hejla našli s exCyrilem v zelí, nebo jim ho do skautské klubovny, kde měli první (a poslední) sex, přinesl čáp.

Vadí mi spíše odhalení pravdy o Alici, které musí všechny u beden ujistit, že Kadlec je ta reinkarnace T.G.M. a Hejlová by se měla stydět, ano, stydět, pochybovala. Ostatně si přečtěte oficiální text televize, který k rozpletení celé záhady rozeslala tiskovou zprávou (prosím ty, co se snadno dojmou, aby snad raději odstavec nečetli, nebudou tři dny pohnutím spát):

Kdo je Alice Svobodová? Když jí byly tři roky, otec jí zemřel při autonehodě. Matka později navázala vztah s už trestaným mužem. Jednoho dne paní Svobodová přišla majoru Kadlecovi na služebnu nahlásit znásilnění své dcery Alice a začalo vyšetřování. Alice se však nakonec rozhodla nevypovídat, odmítla i lékařskou prohlídku, a tak musel major Kadlec údajného násilníka propustit. Ten hned zamířil domů a matku Alice zabil. Alice ji našla ještě živou, ale už jí nedokázala pomoci. Mladá dívka tak skončila s celoživotním traumatem. A protože si major Kadlec její osud dodnes vyčítá, vzal si ji za schovanku.

To je síla co? V Americe by to bylo tak, že by umírající matka ještě Alici řekla, že si nemá nic vyčítat a žít dobrý život v té nejlepší zemi na světě, v té, co má na vlajce hvězdy a pruhy, a Kadlec by cestou z posledního dne v práci, ještě než zaklepe na dveře Správy důchodového zabezpečení, vzal spravedlnost do svých rukou a vraha matky Alice zabil, samozřejmě by u toho byl sám zraněn a z posledních sil by Alici, sklánějící se nad ním v déjà vu, řekl, ať si hlavně nic nevyčítá a opatruje složenu vlajku, co jí strčí do ruky na jeho funuse.

Alice je samozřejmě krásná a žádoucí, a protože to potrvá ještě deset let, než dojde k sexu mezi ním a Hejlovou (nejde o ten zablokovaný krk, to je na pár dnů, jde o Hejlovou a její názor, že první sex až po svatbě a ta až po patnáctiletém chození), a tak i tato zbytečná seriálová postava bude v show dále žít, aby ji Kadlec ochraňoval a s Hejlovou se staly nejlepšími kamarádkami, ne – staly se něčím jako matkou a dcerou, což nakonec spolu s nenávistí k novému otčímovi zabrání Jardovi Hejlovi nevlastní sestru, nebo co je, ošukat.

Že má ženu Lenku? A kde je? Ano, víme, Badinková v červnu rodila, a tak v říjnu dva měsíce není v seriálu, což se udělá tak, že je prostě v novém domě za městem a my o ní jen mluvíme. A ušetříme i za Ivanu Drápalovou, respektive za honorář Cibulkové, o které taky jenom mluvíme.

Nejvíc ale mluví Libuška o zbytečné žárlivosti Libora. Je to proto, že divačky u beden neví, že Libuška v seriálu uteče s rozcuchaným debilohercem s jointem v hubě, a aby to bylo jo překvapivé, tak ta kráva Libuše na každý Liborův oprávněný dotaz, zda netráví s kryploidním vyhulencem bez perspektivy moc času, odvětí: „Ale prosím tě, přece bys nežárlil,“ aby mu za týden sdělila, že na tom jeho žárlení přeci jen cosi racionálního bylo a nazdar bazar. Ostatně stejně zbytečně žárlí Miller na Lumíra atd.

Už aby oprávněně začala žárlit Amálie na Robota!

Dovolím si po delší době pár domácích úkolů:

Drogerie Teta, Sazka, Wüstenrot, Billa: V klidu si objednejte v rámci inzerce další product placement, fakt to vůbec není poznat, sedne to tam jak prdel na hrnec a jednoho by nenapadalo, že za větou mladé Zemanové „V Bille mají zase plyšáky za nákup“ je schován nějaký skrytý podtext, který nám má podprahově něco sdělit…

Simona: Prosím tě, než někoho seřveš, uděláš scénu, prokleješ druhého, vyneseš zavazující ortel, no prostě v emocích uděláš cokoli, uvědom si, že jsi sice oblíbená seriálová postava a divačky ti zobou z ruky, ale zároveň představuješ naprostou krávu bez mozku, která by v reálu nemusela přemýšlet nad tím, zda volit Lumíra, protože by neměla od státu občanku!

Olda: Napsat 1 000× „Když přijdu o ženu proto, že mě nudí a já chci přitom ještě žít, a pak jsem nasraný, že mě pro změnu zaměstnává a vysiluje mladá milenka, tak to neznamená, že osud se ke mně chová macešsky, ale jsem prostě nesoudný kokot, který neví, co chce."

Bratr Hložánka: Zeptat se matky (nežije-li, určitě se neptat otce!!!), proč ti tajila, že nemáte s bratrem stejného tatínka. Jeho prostě nemůže mít tak jako tebe s Jaroslavem Foglarem, to tady snad tak nějak cítíme všichni, ne?

Růža: Hele, buď soudná. V pekárně jsi už na hovno a u Lišků překážíš. Jsi hodná ženská, máš pochopení, co ti brání se jít zabít, ať mají všichni pokoj?

Miládka: Já vím, že se vrátíš těhotná s nějakým idiotem. Ale já chci, aby to byl Gryša. Ano, vím, že je to kravina, ale Růžu by to setkání mohlo zabít šokem a tomu je třeba podřídit vše!

Andrej Babiš: Co příště na ten magoš vytáhnout Lumíra? Hele, po téhle nešťastnici už skoro šlápnout vedle nejde, tak nám udělej radost. Prostě to zařiď!

Ať žijí debilové s řetězy na krku.

Ať žije homosexualita a sex seniorů.

Ať žije Ulice!