Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Úleva se blíží: Hlavní hygienička prozradila, kdy konečně sundáme roušky

Úleva se blíží: Hlavní hygienička prozradila, kdy konečně sundáme roušky
Zdroj: profimedia.cz
rozvolnění
Češi se budou moct brzy zbavit roušek. Hlavní hygienička Jarmila Rážová předvídá, že by je lidé mohli odložit v rámci jednoho z posledních rozvolňování. Zároveň ale upozorňuje, že se vše může změnit. Záležet bude na vývoji koronavirové situace.

Roušky by mohly přestat být v MHD povinné už na začátku července. Alespoň tak to zatím předvídá hlavní hygienička Jarmila Rážová. "Sundávání roušek v MHD bude jistě v poslední vlně. Tedy bez nich by mohli nejpravděpodobněji lidé jezdit v hromadné dopravě na začátku léta, tedy začátkem července," řekla Rážová v rozhovoru pro Právo.

Nesmí se nic podcenit

Podle Rážové virus slábne. Přesto se ale nesmí nic podcenit a hodně napoví právě červen i otevírání hranic. I proto je prozatím důležité, aby lidé nosili roušky v hromadné dopravě minimálně po zbytek měsíce. "Za velmi důležité považujeme nošení roušek v prostředcích hromadné dopravy, kde je velká kumulace lidí, které neznáte, udržení rozestupů není reálné a kontakt může být poměrně dlouhý, takže je zde zvýšené riziko šíření kapénkové nákazy. Tam je nošení roušek velmi užitečné a smysluplné," řekla v rozhovoru Rážová.

Rozvolňování se může i urychlit

Přestože je sundání roušek v dohledu, stále hrozí, že se situace zhorší. "Vše je možné, i že budeme oproti plánům rozvolňovat další opatření dříve, ale také můžeme zatahovat brzdu," krotí optimismus Rážová. Ta také říká, že se nemůže přidat například k doktorce Soně Pekové, podle které se virus už nevrátí. "V mém případě je to v úrovni přání, že nemoc odejde a už se nevrátí. Nicméně nehledě na přání musíme být připraveni na to, že se to může stát a zužitkovat řešení a zkušenosti, které z těchto čtyř měsíců máme," vysvětlila Rážová.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy