Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

UKRUTNÉ MRAZY JSOU TU: Bude –20 °C i více! Jak to máme přežít?

Bude opravdu brutální zima.
Zdroj: Twitter/Marko Korošec, profimedia.cz
Zima rozhodně neřekla poslední slovo. Naopak nás čeká extrémní týden, kdy teploty budou padat pod hranici –20 °C . Jaká je přesná předpověď? A jak se proti brutálním mrazům chránit?

Zima udeří s ohromující silou. O víkendu se začne silně ochlazovat a příští týden to přijde. Podle předpovědi odborníků z Českého hydrometeorolo­gického ústavu se teploty prakticky nedostanou nad nulu. Celodenní mráz už představuje pořádnou zátěž pro lidský organismus.

Jak se chránit před mrazem?

Ideální je zůstat doma v teple. Ale to nemůže každý. Snažte se být venku co nejkratší dobu. Zahalte svou pokožku. Omrzliny si můžeme přivodit už při teplotě –3 °C. Nezapomínejte pořádně pít, i když necítíte žízeň. Dýchejte nosem. Kdo dýchá pusou, vystavuje se riziku omrznutí sliznice. Extrémní mrazy představují velké riziko pro seniory, pro lidi s nemocným srdcem a vysokým krevním tlakem.

Co nás čeká?

sobota Jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty –5 až –9 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem –14 °C. Nejvyšší denní teploty –3 až +1 °C.

neděle Jasno nebo polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty –10 až –14 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem –18 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C.

pondělí Skoro jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty –11 až –15 °C, při uklidnění větru a sněhové pokrývce kolem –20 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C.

úterý Polojasno až oblačno, ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty –10 až –15 °C, při sněhové pokrývce ojediněle kolem –20 °C. Nejvyšší denní teploty –8 až –4 °C.

Vyhlídka počasí od středy do pátku Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost a slabé sněžení. Nejnižší noční teploty –10 až –15 °C, při sněhové pokrývce ojediněle kolem –20 °C, v závěru období –7 až –12 °C. Nejvyšší denní teploty –9 až –4 °C, postupně –6 až –1 °C.

Související články

Další články