Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ukřičené dezinformátorce hrozí basa: Peterková chce vyměnit vězení za Hrad

Aktivistka, která odmítala nošení roušek.
Zdroj: Se souhlasem Jany Peterkové
Bizár

Pražští policisté obvinili z nebezpečného pronásledování devětadvacetiletého muže, který podle nich dlouhodobě omezoval známého lékaře v běžném způsobu života. Z šíření poplašné zprávy také obvinili pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou. Podle vyšetřovatelů šířila poplašné zprávy například o tom, že v domově seniorů zemřeli důchodci po podání vakcíny nebo že Českou republiku obsadí vojáci NATO s cílem vyhladit Čechy. V tiskové zprávě to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Sama aktivistka Peterková dnes oznámila svou kandidaturu na prezidenta ČR.

"Muž měl dlouhodobě pronásledovat poškozeného, čímž ho mimo jiné omezoval v běžném způsobu života. Poměrně zajímavý je jeden z motivů jednání podezřelého. Tím je podle zjištění kriminalistů získávání finančních darů od jeho podporovatelů," uvedl Daněk. Obviněnému hrozí až roční vězení.

Server Aktuálně.cz v minulosti informoval o muži, který údajně pronásleduje šéfa lékařské komory Milana Kubka nebo imunologa Václava Hořejšího u jejich bytů. Videa muž, který je v invalidním důchodu, podle serveru zveřejňuje na internetu a od diváků vybírá dary. Server uvedl, že podle exekučního rejstříku je na muže uvaleno 15 exekucí, dlužil mimo jiné výživné na své dítě.

Hlásala o vyhlazení Čechů

Druhou stíhanou je žena, které hrozí až osm let vězení, protože se činu podle policie dopustila v době nouzového stavu. "Podezřelá skrze sociální sítě dlouhodobě šířila různé poplašné zprávy například o tom, že došlo k úmrtí seniorů po podání vakcín v domově důchodců, kdy cílem bylo vyvolat v posluchačích a sledujících osobách pocit strachu z vakcinace," popsal dnes Daněk. Jindy podle mluvčího tvrdila, že Česko obsadí vojáci NATO, jejichž cílem je naprosté vyhlazení Čechů, či uváděla, že budou zřízeny koncentrační tábory, ve kterých budou zavřené osoby, které se nepodvolí vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Server Aktuálně.cz v úterý informoval o tom, že z šíření poplašné zprávy je obviněna Jana Peterková. Podle serveru je součástí skupiny lidí, kteří šíří dezinformace o covidu-19 a očkování proti této nemoci nebo útočí na zdravotníky. Na ženu bylo uvaleno několik exekucí a na své akce požaduje finanční dary od lidí, kteří sledují její videa na internetu.

Za lži o úmrtích po očkování na nemoc covid-19 v domově pro seniory uložil Městský soud v Praze podle serveru Peterkové v polovině ledna pokutu 250 000 korun. Domu, který na ni žalobu podal, se musí také omluvit. Peterková na základě údajného svědectví zaměstnankyně domova v Měšicích u Prahy tvrdila na Facebooku, že v zařízení kvůli očkování zemřeli na přelomu let 2020 a 2021 senioři a u dalších se vážně zhoršil zdravotní stav. Senioři v pečovatelských bytech tam ale v té době přitom kvůli nedostatku vakcíny ještě vůbec nebyli očkováni. Peterková avizovala, že se proti rozhodnutí odvolá.

Aktivistka chce být prezidentkou

Peterkové se pravděpodobně nechce do vězení a stojí si za svými slovy. Dnes dokonce oznámila kandidaturu na prezidenta. "Pokud u nás budou zavírat politické opoziční aktivisty, zvážím znovu svou kandidaturu na prezidentku. Vést kampaň z vazby bude v současné situaci v ČR naprosto příhodné. Konec svobody i svobody slova v ČR," napsala na svůj Facebook.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy