Byl to poklidný den, ale ve vteřinách se zvrhl v nejhorší noční můru. Kim Rowlands vzala svou maličkou dceru Kiaru (†3) do nákupního centra v městečku Cardigan ve Walesu. Ani se nenadála a ukradli jí auto. Dívenka seděla na zadní sedačce.

Zoufalá maminka proto neváhala a okamžitě zburcovala policii, která rozjela velkou pátrací akci. Do akce byla dokonce nasazena helikoptéra. Pomáhalo celé město, jelikož Kim dala o únosu dcery vědět i přátelům na sociálních sítích.

Po dvou hodinách policisté vůz našli. Bylo však už příliš pozdě. Auto se potápělo ke dnu místní řeky Teifi. Stateční záchranáři sice do ledové vody skočili, aby se malou Kiaru pokusili zachránit, ale marně. Dívenka už byla po smrti.

Oba rodiče, kteří mají ještě staršího syna, jsou naprosto zdrceni. „Děkujeme všem, kteří nám pomohli. Největší poděkování patří záchranářům, kteří skočili do řeky, a taky policistům, kteří udělali vše, co bylo v jejich silách. Kiara měla úžasný, ale příliš krátký život,“ napsal na Facebook tatínek Jon Moore.

Případ dále vyšetřuje policie. Zatím není jasné, zda šlo o cílený únos, anebo zloděj o holčičce na zadním sedadle nevěděl.