Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Ukradená holčička v Praze: Žena, která ji vrátila, je do případu ošklivě zapletená

Zdroj: Profimedia
KAUZA
Policii se díky svědectví podařilo dopadnout muže (34), který minulý týden ukradl v Praze nastartované auto zaparkované před školou. V zadní části vozu se v dětské sedačce nacházela spící holčička (6 měsíců). Muž se ve čtvrtek odpoledne ke svému činu přiznal.

Klíčovým pro policisty bylo, poté co na případ upozornila média, že se jim ozval svědek. Díky jeho pomoci se mužům zákona podařilo zjistit jeho totožnost. Ve čtvrtek si na něj policisté posvítili – čtyřiatřicetiletý podezřelý byl obviněn z trestného činu krádeže.

„Při výslechu se muž k činu doznal a mimo jiné uvedl, že vozidlo odcizil neplánovaně a jen proto, že ho poškozená nechala nastartované. Zde tedy do posledního písmenka platí rčení, že příležitost dělá zloděje. Podezřelý je stíhaný na svobodě,“ upřesnil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dle své výpovědi muž nevěděl, když s vozidlem odjížděl, že je na zadní sedačce dítě. Všiml si ho o chvíli později. Následně zavolal své známé, kterou požádal o pomoc. Onou známou byla žena, která dítě převzala na parkovišti na Spořilově. Následně dítě odnesla na nejbližší policejní stanici. Posléze tvrdila, že šlo o náhodu, když dítě nalezla.

„Nebyla to tedy náhodná nálezkyně, jak se žena zprvu prezentovala, ale známá pachatele. Případnou trestnost jejího jednání budou kriminalisté prověřovat. Více informací nyní k případu nemůžeme sdělit,“ dodal mluvčí Daněk.

Mohlo by vás zajímat

Další články