Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Úkladná vražda! Olomoucký policista se měl oběsit jen jako: Stálo ho to život

Mělo to být demonstrativní oběšení. (Ilustrační foto)
Úkladná vražda. Takový je šokující výsledek vyšetřování olomouckých policistů. V roce 2015 byl nalezen oběšený policista. Na první pohled to vypadalo na dobrovolný odchod ze světa. Jenomže téměř po třech letech vyšetřování přišli policisté se šokující pravdou.

Detektivové z olomoucké pobočky Národní centrály proti organizovanému zločinu celou událost objasnili. Mladý policista byl nejdříve nezvěstný a s pátráním pomáhala i veřejnost. Na začátku února bylo jeho tělo nalezeno v olomoucké čtvrti Černovír.

Během vyšetřování se nejdříve spekulovalo, že se jednalo o sebevraždu. Později se ale objevilo podezření, že za smrtí mladého muže zákona stojí někdo jiný. Vyšetřovatelé totiž zjistili, že policistu přesvědčil k demonstrativní sebevraždě třicetiletý muž. Ten mu řekl, ať se oběsí, že ho poté zachrání a poskytne první pomoc. Pak už vše probíhalo jako z hororu.

Policista na demonstrativní sebevraždu přistoupil, ale druhý muž pouze sledoval, jak pomalu umírá a nepomohl mu. Důvod, proč na něco takového policista přistoupil, nechce mluvčí sdělit. Podle informací MF Dnes měl ale policista osobní a vztahové problémy.

„V uplynulých dnech ho kriminalisté obvinili z vraždy, a protože se pokusil ovlivňovat svědky v případu, soud mu uložil omezení, která mu v tom mají do budoucna zabránit,“ řekl o pachateli mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Největším paradoxem je, že policista byl během své kariéry oceněn Nadací bezpečná Olomouc za záchranu sebevraha. Zahlédl muže, který jednou polovinou těla visel z okraje střechy, a riskoval vlastní život, aby mu pomohl. Vyběhl za mužem až na střechu a bez jakéhokoliv jištění sjel po hraně střešního štítu na okraj střechy, kde poté jednou rukou přidržoval muže a druhou rukou se držel za kabel antény, dokud na místo nedorazili hasiči.

Škoda života mladého policisty, kterého zřejmě osobní problémy dostaly do tak vypjaté situace, kdy si sáhl na život. Byť původně neměl v plánu zemřít.

Související články

Další články