Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ukázali foto afghánského běžence (15), který zavraždil mladou Němku. Češi nevěří, že je mu jen 15 let. FOTO UVNITŘ

Mladík z Afghánistánu Abdul D. ubodal v Německu patnáctiletou dívku. Pravděpodobný důvod? Dívka se s ním rozešla a mladý muž to neunesl. Německé orgány dosud tvrdily, že uprchlíkovi je jen 15 let. Část diskutujících tomu ale nechce věřit.

Krvavý útok v německém městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc šokoval veřejnost. Mladý muž zde ubodal patnáctiletou dívku, protože se s ním rozešla – tady najdete článek o vraždě.

Podle informací deníku Bild Afghánec dorazil do Německa před rokem jako uprchlík bez dalších příbuzných. Nahlásil, že je mu 15 let. Mladík poté začal chodit s teprve patnáctiletou Němkou. Byli spolu pár měsíců, ale ona mu dala kopačky. On se naštval a několik týdnů jí vyhrožoval po internetu. Tvrdil, že si na ni počíhá.

Deník Bild také zveřejnil snímek vraha. Podle německých úřadů mu je jen 15 let. Část české (i německé) veřejnosti s tím ale nesouhlasí. Podle některých diskutujících ten muž vypadá jako třicátník. Německé orgány ale věřily, že jim o věku při vstupu do země nelhal. Nyní bude věk vraha znovu podroben přezkoumání, píše Bild.

Policie nyní vyšetřuje, co se mezi Němkou a Afgháncem přesně stalo a proč dívka musela zemřít. Mladík si na dívku počíhal v drogerii, kde na ni vytáhl 20 cm dlouhý nůž a pobodal ji. Mladá Němka byla převezena do nemocnice, ale následkům zranění podlehla. Státní zástupkyně Angelika Möhlig médiím sdělila, že policie je teprve na začátku vyšetřování a nechce zatím sdělovat bližší podrobnosti.

Související články

Další články