Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Ujížděl ze Slovenska až do Brna: Řidič BMW vezl v autě 8 imigrantů

Zdroj: Policie ČR
uprchlíci
Čeští policisté byli v neděli dopoledne požádáni o pomoc. Žádost vznesli jejich kolegové ze Slovenska, kteří pronásledovali vozidlo mířící k státní hranici. Důvodem byla rychlá jízda a nezastavení při kontrole. Řidiče se podařilo dopadnout až u Brna za pomoci vytvořeného zátarasu. Ukázalo se, že řidič měl k ujíždění dobrý důvod, v autě vezl 8 imigrantů.

Řidič BMW ujížděl policistům několik dlouhých kilometrů, projel hranicí a zastaven byl až v Brně, kam dojel po dálnici D2. Kromě českých a slovenských policistů se do pronásledování zapojil i Odbor mezinárodních vztahů.

Jakmile se policistům podařilo zběsilého řidiče zastavit, bylo jim jasné, že se nebál jen trestu za nepřiměřenou rychlost. V autě totiž převážel osm osob irácké národnosti, z nichž bylo sedm mužů a jedna žena.

Řidič byl zadržen pro podezření ze spáchání trestného činu. Všechny převážené cizince z důvodu neoprávněného vstupu na území ČR policisté zajistili a eskortovali na policejní služebnu. Nejpozději zítra by mělo být rozhodnuto o jejich dalším osudu.

Související články

Další články