Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Uhořelá dvanáctiletá holčička z Ostrova: Zabila ji molitanová past plná plamenů

Uhořelá dvanáctiletá holčička z Ostrova: Zabila ji molitanová past plná plamenů
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Tragédie na Karlovarsku
Molitanové doskočiště je obvykle místem, které zachraňuje život. Tentokrát se ale proměnilo ve smrtelnou past. Tři dívky se v pátek bavily tím, že zapalovaly molitanové kostky z doskočiště. To následně vzplálo a dvanáctiletá dívka už nestihla před smrtícím ohněm utéct. Podívejte se, jak takové místo vypadá.

Skatepark v Ostrově na Karlovarsku patří k těm udržovaným. Areál plný překážek stojí nedaleko ostrovské polikliniky a mostu na obchvatu města. Celý skatepark je ohrazený, ze dvou stran, směrem od domů, ho obkličují protihlukové betonové stěny. Zbytek je obehnán pletivovým plotem. Na něm na první pohled zaujme cedule, která sděluje, že je areál monitorován policejními kamerami.

Vana plná molitanu

Od běžných skateparků ten v Ostrově disponuje jednou oblíbenou atrakcí. Tou je "vana" plná molitanových kostek pro dopady, která je umístěna vedle rampy. Skateboardisti nebo bruslaři si tak díky doskočišti mohou vyzkoušet pořádně zběsilé kousky a při dopadu se jim nic nestane. Na první pohled nevinná atrakce, která má předejít zraněním, se ale tentokrát proměnila ve smrtelnou past.

V pátek v podvečer si totiž v dopadišti hrály tři nezletilé dívky, přestože na místě neměly vůbec co pohledávat. „Doskočiště ale bylo dnes zamčené,“ informoval web iDnes.cz starosta města Jan Bureš. Dívkám by pravděpodobně nic nehrozilo, bohužel si ale vymyslely zábavu, která se jim vymkla z ruky.

Z ohnivé pasti nebylo úniku

Podle dostupných informací se totiž bavily tím, že molitanové kostky zapalovaly. Při tom se jim podařilo podpálit celou nádrž s molitanem, která se v momentě doslova proměnila v ohnivou past. Dvěma dívkám se včas podařilo uprchnout, jedna ale v konstrukci uvízla a uhořela.

Na místo byla ihned přivolána sanitka, záchranáři už ale nemohli nic dělat. Dívka svým zraněním na místě podlehla. Tragickou událost teď vyšetřuje policie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy