Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Ufolog Miškovský promluvil o záhadě v Roswellu: Vše bylo jinak

Ufolog Miškovský promluvil o záhadě v Roswellu: Vše bylo jinak
Zdroj: pixabay/geralt/archiv
+ Další fotografie
Záhady
Když se řekne UFO, většina lidí si představí létající blikající barevný talíř na obloze, opak je ale pravdou. Podle ufologa Pavla Miškovského (37) UFO vypadá zcela jinak. V Roswellu se v roce 1947 našly údajně zbytky mimozemské kosmické lodi. Co je na tom pravdy?

Každého zajímá něco jiného, někoho baví zpěv, jiné zase baví cestování a poznávání nových míst. Pana Miškovského ale zaujala úplně odlišná věc, a to zkoumání vesmíru neboli ufologie. Co tento netradiční koníček obnáší? ,,Jednoduše - je to koníček jako každý jiný. Poctivé badatele to stojí hlavně čas, trochu peněz. Zajímavé je propojení oborů, pokud se chcete věnovat vysvětlení neznámých jevů - využíváme odborníky i znalosti z meteorologie, letectví, astronomie, botaniky a další,“ vysvětlil eXtra.cz ufolog Pavel Miškovský.

UFO vypadá jinak

,,Je to něco, co zrovna spatříte na obloze a nedokážete zjistit, co to je. Osobně jsem si tak zatím dokázal veškerá pozorování UFO vysvětlit. Většinou šlo o nějaký záblesk v dálce (v poslední době třeba "vláček" satelitů firmy SpaceX), jednou dokonce kulový blesk před bouřkou. To ale nevylučuje desítky nevysvětlených případů pozorování UFO v Česku,“ popsal pan Miškovský.

UFO v Roswellu

Je to už 73 let, co se poblíž amerického města Roswell ve státě Nové Mexiko údajně našly zbytky mimozemské kosmické lodi. V následujících dnech je posbírala armáda a v místních novinách vyšel článek o tom, že vojáci zajistili "létající talíř" s ostatky těl mimozemšťanů. Armáda ale ještě ten den označila trosky za pozůstatky zříceného testovacího balonu a na tiskové konferenci předvedla nalezené trosky. Historka s mimozemšťany ale už žila svým životem.

Ufolog si myslí, že to bylo jinak. ,,Osobně si myslím, že šlo o nějaký vojenský experiment. V oblasti byla vojenská základna s leteckou divizí, která v té době jako jediná na světě disponovala jadernými zbraněmi a kam byli soustředěni vědci, kteří mimo jiné stvořili americký kosmický program. A to si říkalo o pořádné utajení i za cenu blamáže s mimozemšťany,“ řekl ufolog.

,,To ale neznamená, že se v budoucnu s jinou civilizací nesetkáme, podle vědců je to ostatně docela pravděpodobné. Ale pokud mluvíme o rozumných bytostech schopných cestovat napříč vesmírem, tak mám za to, že tito případní návštěvníci si dají moc velký pozor, aby nám zůstali skrytí. Zcela jistě totiž nepřiletí a nevyřeší za nás naše problémy,“ dodal Miškovský.

Související články

Další články