Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ufňukaný Harry: Nemůžu se vrátit s Meghan a dětmi do Velké Británie, smutní

Princ Harry: Nemůže se vrátit do Británie! Proč?
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Královská rodina

Princ Charles (73) pozval svého syna Harryho (37) i s Meghan (40) a dětmi do Velké Británie. Informoval o tom britský The Sun. Jenže Harry se zdráhá přijet, jelikož podle rozhodnutí vlády nemá na britské půdě nárok na policejní ochranu, ani když si výlohy na ni bude platit sám. Bojí se tak o svou bezpečnost, na kterou v roce 1997 doplatila i jeho matka princezna Diana (†36).

Princ Harry je vnuk současné britské panovnice Alžběty II. (95). On a jeho manželka Meghan Markle se vzdali své oficiální role v královské rodině a odstěhovali se do Spojených států, odkud Meghan pochází. Pár od té doby spoléhá na svůj soukromý bezpečnostní tým, který ale nemá v zahraničí dostatečné pravomoci a také nemůže získat přístup k britským tajným informacím. Podle právních zástupců proto nemá Harry při návštěvě Británie zajištěnou takovou úroveň ochrany, jakou potřebuje.

Charles pozval celou Harryho novou rodinku, aby přijela do Británie, jak informoval The Sun. Nikdy se totiž ještě nesetkal se svou vnučkou Lilibet Dianou, která se narodila v červnu, a také neviděl Archieho od doby, co mu bylo šest měsíců. Jenže zdá se, že se jen tak neshledají.

Nemůže se vracet domů

„Vzhledem k nedostatečné ochraně se princ Harry se svou rodinou nemůže vracet domů,“ uvádí se v prohlášení. V něm je také zmíněn incident z loňského července, kdy byla kvůli chybějící policejní ochraně při odchodu z charitativní akce princova bezpečnost údajně ohrožena. Agentura Reuters připomněla, že Harryho matka princezna Diana zemřela při automobilové nehodě v roce 1997, když se snažila uniknout paparazziům. Podle princových právníků vláda již odmítla dvě nabídky, že si Harry za policejní ochranu v Británii zaplatí.

Harry podle prohlášení požádal o soudní přezkoumání vládního rozhodnutí v září loňského roku. Jeho právníci nyní tuto informaci oficiálně zveřejnili, protože unikla do britského tisku. „Británie bude vždy domovem prince Harryho a také zemí, kde chce, aby se jeho manželka a děti cítily bezpečně,“ zdůrazňuje se v oficiálním sdělení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy