Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Ufňukaná pašeračka Tereza H. by chtěla na Vánoce domů: Plánuje radikální změnu

Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Heroinová Tereza
Heroinovou Terezu Hlůškovou (23) čekají už druhé Vánoce v pákistánském vězení. Mladá Češka je ale stále přesvědčena, že by se do té doby mohla stihnout dostat domů. Plánuje toho docílit tak, že vymění právníka. Myslí si, že ten stávající ji nebere vážně a s jejím případem jí nijak moc nepomáhá.

Pašeračka Tereza Hlůšková byla loni v lednu chycena celníky na letišti v Pákistánu s téměř devíti kily heroinu v kufru. Za to byla odsouzena k osmi rokům a osmi měsícům ve vězení. Ačkoli rozsudek padl už v březnu a Tereza se rychle odvolala, její případ se zatím nikam neposunul.

Podle pákistánského zpravodaje z toho Tereza viní svého právníka. Teprve minulý týden se ji právník poprvé vydal navštívit do vězení. Tereza se ale na domluvenou schůzku nedostavila.

Pašeračka Tereza se na svého právníka zlobí. Je rozčílená a neodpovídá mu ani na zprávy. Vše zašlo až tak daleko, že ho Tereza chce vyměnit. „Domnívá se, že právník její případ jen zdržuje a nebere to vážně,“ řekl Blesku reportér Aršad Alí. Také uvedl, že by Tereza ráda letošní Vánoce strávila doma v Česku.

Už od září Tereza čeká na soudní jednání, které se neustále odsouvá. Jednou dokonce bylo posunuto právě kvůli neschopnosti právníka a koncipientů. Údajně nestihl či zapomněl podat potřebné formuláře, a tak byl soud přesunut. Další datum je až 4. prosince a soud by měl projednávat žádost o zrychlení řízení.

Mohlo by vás zajímat

Další články