Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Udělali egyptští lékaři chybu? Lenka by se podle odborníka nevyhnula selhání orgánů ani u nás!

Lenka prošla multiorgánovým selháním.
+ Dalších 9 fotografií
Lenka pobodaná v Egyptě byla až do pondělního rána tohoto týdne ve stabilizovaném stavu. Na pláži ji napadl terorista a několikrát do ní bodl nožem. Podle prvních informací měla lehké zranění nohy. Po návratu jejího bratra Aleše ale vyšly najevo nové informace. Lenka měla 6 bodných ran a zraněná byla na zádech i krku. Byla ihned převezena do nemocnice v Káhiře. Tam ještě komunikovala se svou rodinou a všechno vypadalo nadějně.

Lenka měla být na začátku týdne převezena do vlasti, ale v pondělí ráno se její stav prudce zhoršil. Nemluvila, podle vyšetření CT jí do mozku přestala proudit krev. Její tělo začalo kolabovat a došlo k tzv. multiorgánovému selhání. S tím si lékaři doteď neví rady. Zdánlivě stabilizovanému pacientovi se začne prudce zhoršovat zdravotní stav a jeho tělo se nevyrovná se šokem. A to se klidně může stát i 10 dní, co došlo ke zranění. Tak tomu bylo i v případě Lenky.

„Na místo dorazili i čeští specialisté včetně ředitele České záchranné služby Petra Koloucha, který sledoval průběh všech vyšetření,“ potvrdila Štěpánka Čechová, mluvčí ministerstva zahraničních věcí serveru Seznam.cz. K případu se vyjádřil i lékař Ondřej Franěk.

„Je to velký oříšek medicíny, imunita se obrátí proti vlastnímu tělu a dochází k poškození orgánů vlastním obranným mechanismem,“ říká s tím, že organismus je po dnech léčby vyčerpaný a dochází k rozvoji zánětlivých změn.

Podle informací lékaře postupovala egyptská nemocnice standartně. „Stav by byl stejný i u nás,“ říká. Tyto zdravotní komplikace mohou nastat po autonehodě či operacích. „Organismus vyčerpá svoje rezervy a tělo je oslabené. Následky se projeví s odstupem 10 dní,“ uzavírá.

Mohlo by vás zajímat

Další články