Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Udělali egyptští lékaři chybu? Lenka by se podle odborníka nevyhnula selhání orgánů ani u nás!

Lenka prošla multiorgánovým selháním.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 8 fotografií
Lenka pobodaná v Egyptě byla až do pondělního rána tohoto týdne ve stabilizovaném stavu. Na pláži ji napadl terorista a několikrát do ní bodl nožem. Podle prvních informací měla lehké zranění nohy. Po návratu jejího bratra Aleše ale vyšly najevo nové informace. Lenka měla 6 bodných ran a zraněná byla na zádech i krku. Byla ihned převezena do nemocnice v Káhiře. Tam ještě komunikovala se svou rodinou a všechno vypadalo nadějně.

Lenka měla být na začátku týdne převezena do vlasti, ale v pondělí ráno se její stav prudce zhoršil. Nemluvila, podle vyšetření CT jí do mozku přestala proudit krev. Její tělo začalo kolabovat a došlo k tzv. multiorgánovému selhání. S tím si lékaři doteď neví rady. Zdánlivě stabilizovanému pacientovi se začne prudce zhoršovat zdravotní stav a jeho tělo se nevyrovná se šokem. A to se klidně může stát i 10 dní, co došlo ke zranění. Tak tomu bylo i v případě Lenky.

„Na místo dorazili i čeští specialisté včetně ředitele České záchranné služby Petra Koloucha, který sledoval průběh všech vyšetření,“ potvrdila Štěpánka Čechová, mluvčí ministerstva zahraničních věcí serveru Seznam.cz. K případu se vyjádřil i lékař Ondřej Franěk.

„Je to velký oříšek medicíny, imunita se obrátí proti vlastnímu tělu a dochází k poškození orgánů vlastním obranným mechanismem,“ říká s tím, že organismus je po dnech léčby vyčerpaný a dochází k rozvoji zánětlivých změn.

Podle informací lékaře postupovala egyptská nemocnice standartně. „Stav by byl stejný i u nás,“ říká. Tyto zdravotní komplikace mohou nastat po autonehodě či operacích. „Organismus vyčerpá svoje rezervy a tělo je oslabené. Následky se projeví s odstupem 10 dní,“ uzavírá.

Související články

Další články