Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Udělala ze sebe terč a mrtvá se skácela na syna (2 měsíce): Zachránila mu život

Udělala ze sebe terč a mrtvá se skácela na syna (2 měsíce): Zachránila mu život
Zdroj: Facebook, Twitter
+ Dalších 7 fotografií
Střelba v Texasu
První známou obětí šíleného střelce z Texasu je mladá trojnásobná maminka Jordan Anchondo (†25). Zrovna nakupovala školní pomůcky, když podezřelý Patrick Crusius (21) rozpoutal krvavé peklo. Neváhala ani vteřinu a nejmladšího syna (2 měsíce) bránila vlastním tělem. Po zásahu dopadla mrtvá na chlapečka. Zlomila mu sice kosti, ale zachránila život.

Nejméně 20 mrtvých a dalších 26 zraněných. Sobotní řádění Patricka Crusiuse (21) v texaském El Pasu zná první jméno jedné z obětí. Mladá maminka Jordan Anchondo (†25) položila život za svého nejmladšího syna (2 měsíce).

Zrovna nakupovala školní pomůcky, když Crusius vtrhl do nákupního střediska a začal bezhlavě střílet do všech stran. Jordan se snažila bránit syna, po zásahu se na něj mrtvá skácela. Chlapečkovi zlomila kosti, ale přežil.

Její devatenáctiletá sestra řekla místním médiím, že Jordan byla vdaná a žila v El Pasu. "Doktoři ze zranění miminka usoudili, že mu moje sestra musela dělat živý štít. Bez ní by to nejspíš nepřežil. Položila za něj život," prohlásila.

Zatím není jasné, zda útok přežil Jordanin manžel Andre Anchondo, neznámý je také osud jejich dalších dvou dětí. "Policisté mi řekli, že kdyby švagr přežil, už by se se mnou nejspíš spojil," myslí na nejhorší sestra mrtvé maminky. Její synovec skončil kvůli zlomeninám v nemocnici.

Patrick Crusius při zatýkání nekladl odpor. Před útokem na sociálních sítích zveřejnil manifest, ve kterém se hlásí k teroristovi Brentonu Tarrantovi. Ten letos v březnu vystřílel dvě mešity v novozélandském městě Christchurch, mezi 50 oběťmi bylo i několik dětí.

Crusius rovněž napsal, že je potřeba "reagovat na hispánskou invazi do Texasu". V El Pasu, které leží na hranicích s Mexikem, žije asi 80 % lidí hispánského nebo latinskoamerického původu. Policisté budou ověřovat, zda byl útok rasově motivovaný.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy