Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Udělají z něj strašáka! Sentinelci tělo mrtvého Američana vystaví na bambusu

+ Další fotografie
Divoký ostrov
Sedmadvacetiletý americký misionář John Allen Chau si pro šíření víry nevybral správné místo. Domorodci na ostrově Severní Sentinel o křesťanství nestáli a Johna zabili. Indické úřady nyní řeší, jak misionářovo tělo vyzvednout. Domorodci mají s tělem ale jiné plány.

Americký misionář John Allen Chau umřel pro slovo boží. Byl přesvědčen, že divocí Sentinelci touží poznat Ježíše, tak jim nesl křesťanskou zvěst. Sentinelci, kteří dosud žijí na úrovni doby kamenné, ho zabili pomocí šípů a jeho tělo pak vláčeli po pobřeží.

Indické úřady dlouho řešily, jakým způsobem misionářovo tělo z nebezpečného ostrova odvezou. Kdo se přiblíží k pobřeží, musí počítat s tím, že na něj Sentinelci zaútočí. Izolovaný kmen má s tělem amerického misionáře ale jiné plány. Antropologové jsou přesvědčeni, že Johnovo tělo bude napíchnuto na bambusové tyče a vystaveno na pobřeží jako odstrašující příklad.

Mohlo by vás zajímat

Další články