Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Udavačská loterie už začala! Opozice kritizuje Účtenkovku

Je to tady! Zúčastníte se?
Ministerstvo financí v neděli spustilo účtenkovou loterii. Účelem této akce je zvýšení motivace zákazníků v přebírání účtenek EET, aby se tím zvýšila její efektivita. Opozice vyzývá lidi, aby se loterie neúčastnili.

Účtenkovku zasáhla velká vlna kritiky. Nikdo se do akce nechce moc pouštět. Přiznejme si, kolik účtenek za pivo nebo kafe jste si schovali? Pokud si myslíte, že dost, na webu www.ucetnkovka.cz se můžete této loterie zúčastnit. O ceny se bude losovat 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října.

První výhrou loterie bude jeden milion korun, druhou automobil a třetí 300 000 korun. I přes tyto lákavé ceny opoziční politici vyzvali lidi, aby loterii bojkotovali. „Vyzývám občany, aby se této udavačské loterie neúčastnili. Jedná se o další nástroj, který podporuje udávání podnikatelů a ničení zdravého ekonomického prostředí v České republice. Doufám, že nadcházející volby zkrátí životnost této loterie na nezbytné minimum a bude společně s EET v co nejkratším čase zrušena,“ řekla pro server Echo24.cz místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Poslanec TOP 09 Martin Plíšek se nechal slyšet, že Účtenkovka je nákladný předvolební populismus hnutí ANO a celé vlády, který podrporuje udávání a šmírování. Loterie by měla fungovat minimálně jeden rok. Poté bude Ministerstvo financí její funkčnost hodnotit a případně parametry loterie upraví. „Není moc pravděpodobné, že bychom to po roce zavřeli,“ uvedl ministr financí Ivan Pilný (ANO).

EET platí pro hotely, malé i velké firmy a hlavně pro restaurace. Do loterie se tak můžete zaregistrovat jen s účtenkami vydanými v těchto zařízeních. Měsíčně se těchto účtenek vytiskne přibližně 400 milionů.

Související články

Další články