Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Údajný únosce Protopopov promluvil: Babiš ml. si našel na Krymu lásku

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
kauza babiš
Andrej Babiš (64) v posledních dnech neprožívá rozhodně nejlepší období svého života, ale spíše noční můru. Petr Protopopov, kterého Babiš mladší označil za únosce, poskytl deníku Právo rozhovor, kde se snaží vše vysvětlit a zmiňuje novou skutečnost, že podle jeho slov jeli na Ukrajinu dobrovolně a Babiš mladší si tam dokonce našel přítelkyni. Jaké jsou detaily jejich vztahu?

Od začátku kauzy kolem údajného únosu Babiše mladšího zastává politik Andrej Babiš (64) stanovisko, že jeho syn není psychicky v pořádku a trpí schizofrenií. Stejného názoru je i jeho údajný únosce Petr Protopopov, který deníku Právo oznámil, že podle něj nemoc propukla 17. července 2015, kdy ho policie zajistila v autě na dálnici D1.

Babiš mladší si prý neuvědomuje, že je psychicky nemocný. Protopopov tvrdí, že v osudný den, kdy Babiše mladšího zajistila policie v autě na dálnici, si měl myslet, že má v autě bombu a s policií následně nespolupracoval.

Verze Babiše mladšího je ta, že měl polici sdělit, že je George Clooney a poté měl být odvezen na psychiatrii, kde měla shodou okolností službu Protopopova žena. „Šlo vlastně o podporu, o dohled nad Andym a o trávení společného času. Nebylo to zdravotního rázu, ale spíš šlo o to ráno Andyho vytáhnout z postele, dojít s ním k lékaři nebo na úřad a zaměstnat ho přes den. Dělal jsem práci, řekněme, asistenta. První čtyři měsíce jsem tu práci dělal z vlastního přesvědčení,“ řekl Protopopov v deníku Právo.

Protopopov se dále svěřil s tím, že se o Babiše mladšího musel starat prakticky neustále „Musel jsem dohlédnout na to, aby vypadal normálně – aby měl ostříhané nehty, aby si zašel ke kadeřníkovi, aby v minus deseti nevylezl ven v tričku nebo v plus patnácti v péřovce,“ řekl.

Cesta do Ruska byla podle Protopopova dobrovolná a samotný Babiš mladší si před cestou podepsal žádost o víza. V Jaltě se měl Andrej Babiš mladší seznámit se slečnou, kterou mu na doporučení přítele dohodil Protopopov.

„Klapalo jim to spolu. A protože už na tom byl zase psychicky lépe, tak jsem si řekl dobře, potřebuji se chvíli věnovat i vlastní rodině, tak jsem ho nechal na Krymu pod dohledem té slečny a odletěl do Česka,“ řekl Protopopov.

Následně měla přítelkyně Babiše mladšího odjet do Krivého Rogu za matkou a Babiš junior se chtěl vydat za ní. "To víte, že se mi to vůbec nelíbilo. Ale Andy byl svéprávný a chtěl tam jet, tak jsem si řekl, že to zvládneme," sdělil v rozhovoru Protopopov.

Protopopov poté na východní Ukrajině Babiše mladšího podle svých slov nechal ve společnosti slečny a z tohoto místa měl také přijít email o údajném únosu.

Související články

Další články