Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Údajný pokus o sebevraždu Dominika Feriho: Dohnala ho kauza pohlavního zneužití?

Dominik Feri se ostříhal!
Zdroj: Dominik Feri
+ Další fotografie
kauza feri

Nejednoho člověka zarazila zpráva týkající se údajného pokusu o sebevraždu Dominika Feriho. Bývalý poslanec TOP 09 byl v sobotu v podvečer v pražské nemocnici hospitalizován se středně těžkým zraněním, podle blesk.cz se měl pobodat do břicha. Spekuluje se o tom, že za tím stojí kauza týkající se jeho osoby. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj. Pokud by exposlanec u soudu byl shledán vinným, hrozí mu až 10 let za mřížemi!

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri se měl v sobotu v podvečer údajně pokusit o sebevraždu. Skončil v jedné z pražských nemocnic se středně těžkým zraněním, podle Blesku.cz se měl pobodat v oblasti břicha. Údajný pokus o sebevraždu lidé okamžitě začali přisuzovat policejnímu vyšetřování týkajícímu se jeho osoby. 

Dominik Feri: Policejní vyšetřování

Policie prověřuje exposlance Feriho od loňského června. Stalo se tak po článku, který zveřejnil web Deník N a A2larm. Ten odhalil a shromáždil výpovědi žen, na které měl Feri vyvíjet nátlak s cílem pohlavního styku, snažil se z nich vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik zásadně odmítal, že by se dopustil sexuálního násilí. Omluvil se ovšem za podle svých slov “nevhodné” či “nepatřičné” chování v některých situacích.

Dominik Feri rezignoval na funkci

Politik následně v květnu 2021 složil poslanecký mandát a odstoupil i z probíhající kampaně pro další volby do Poslanecké sněmovny. Feri uvedl, že se místa poslance vzdal proto, že nechce, aby podle něj lživé a manipulativní články v médiiích poškozovaly jeho nejbližší okolí a kolegy, stejně tak i jeho politickou stranu. Bránit se proti nim chtěl soudně.

Krátce poté se na Twitteru objevilo video, na němž je Feri úplně nahý. Tváří se, že mluví na kohosi, a říká: “Já jsem úplně nahej, ty jsi úplně retardovaná.” Video se šířilo bleskovou rychlostí.

Dominik Feri obviněn

Velký posun přišel 7.března 2022. “Pražská policie obvinila bývalého poslance Feriho ze znásilnění," informovala Česká televize. Případ má na starosti žalobkyně Petra Gřivnová. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení, protože je stíhaný i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti. V tomto případě jde o osobu, které bylo 17 let, informovala pražská policie na webu.

K tomuto rozhodnutí o sobě dal Feri po delší době vědět, jinak se předtím úplně stáhl ze sociálních sítí.
"Po 9 měsících konečně nastal posun. Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci, doufám, že s vámi brzo budu moci komunikovat jako dřív,“ napsal na svůj Instagram.

Hned nato v dubnu podal proti zahájení trestního stíhání stížnost. Podle informací serveru Aktuálně.cz ale neuspěl. "O stížnosti rozhodovalo Městské státní zastupitelství v Praze, které stížnost zamítlo jako nedůvodnou," potvrdil serveru mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.

Svědectví žen

Feri měl spáchat sexuální násilí mezi lety 2015 až 2020, kdy se podle svědectví několika poškozených žen měl chovat hrubě, urážlivě a násilně. V té době byl Dominik Feri na postu teplického městského radního a později se stal poslancem. K údajnému trestnímu jednání mělo dojít po jeho přistěhování do Prahy roku 2015.

K seznamování se ženami nebo dívkami využíval sociální sítě, na nichž si s nimi sjednal schůzku. Následně se společně přesunuli do baru, k přátelům či do politikova bytu.

"Další moment, který si pamatuju, je, jak jsem se vzbudila a byla jsem nahá, on na mě sahal. (…) Ani nevím, jestli jsme měli sex. Rozhodně vím, že mi do intimních míst strkal prsty, že na mě sahal, sahal na mě několikrát za tu noc," uvedla jedna z dívek, jíž bylo v době Feriho sexuálního útoku pouhých sedmnáct let. Podle jejích slov jí dal mladý politik napít a po nějaké době se probudila bezvládná v jeho bytě.

Po zamítnutí exposlancovy stížnosti proti trestnímu stíhání bude vyšetřování jeho osoby pokračovat.Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy