Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Uctění Mira Žbirky (†69) : Lidé už od včerejšího večera nosí květiny a svíčky k jeho domu

Miro Žbirka:  Lidé už od včerejšího večera nosí květiny k jeho domu
Zdroj: Facebook Dáša Janatová
+ Další 2 fotografie
vzpomínka

Už od včerejšího dne nosí fanoušci slovenského zpěváka Mira Žbirka květiny či vzkazy k jeho domu i na další místa v Praze a Bratislavě. Poslední rozloučení se Žbirkou se koná dnes.

"Slíbila jsem tady, že dnes zapálím svíčku i za ty, kteří nemohou přijet do Prahy, u domu 'nášho drahého Mekyho'. Svítí... Zítra se s ním rodina a ostatní naposledy rozloučí kousek od jeho domu ve strašnickém krematoriu," píše fanynka zesnulého zpěváka Miroslava Žbirky, která přinesla svíčky k jeho domu. Tak jako další fanoušci Mekyho využila příležitost se s ním naposledy touto formou rozloučit.

Další fanynkou, která se s Mekym přišla rozloučit, je Slovenka Gabika: "Jak jsem slíbila, dnes jsem zapálila spoustu svíček, za celý fanklub, Meky musel vidět světlo, a taky jsem se modlila, aby věděl, že všichni, co tu zůstali, ho máme stále rádi a stále na něj myslíme a moc mi chybí. Nakonec jsme si připili na jeho památku, zavzpomínali a plakali," napsala na Facebooku.

Oficiální rozloučení se Žbirkou se koná dnes ve strašnickém krematoriu. Zúčastní se ho rovněž slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Žbirka prohrál svůj boj se zápalem plic 10. listopadu. Se zákeřnou nemocí ležel několik týdnů v nemocnici.


Související články

Další články