Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Učitelka z pekla: Po žáčkovi 2. třídy se vozí stylem, že se lidem otvírá kudla v kapse

Líný učitel:  Školák dostává sodu od své učitelky za drobnosti
Zdroj: Pixabay
+ Další 3 fotografie
školství

Na facebookové stránce Líný učitel se objevil další příspěvek dokazující, že někteří učitelé a učitelky u svých žáků usilovně hledají sebemenší chybu, aby se po nich mohli vozit. Žáček druhé třídy se domů soustavně vrací s červeně proškrtanými pracovními sešity, ačkoli se podle autora příspěvku snaží, a z hodnocení je smutný.

"Podívejte se, jak je SOUSTAVNĚ hodnocen jednou ´pedagožkou´ druháček. Podívejte, co je mu schopna vytvořit v sešitech a pracovních listech KAŽDÝ den za červenou hrůzu. Už víte, co myslím, když píšu a mluvím o výrobě neúspěšných žáků?" Tímto textem uvozuje facebooková stránka Líný učitel další příklad, kdy se podle něj učitelka nedokáže popasovat s faktem, že její žák nejedná vždy tak, jak si nalinkovala.

Na fotografiích jsou vidět pracovní sešity proškrtané červenou barvou a hodnocení trojkou nebo čtyřkou. Není to přitom žádný lajdák. Maminka navíc píše: "Pokaždé, když dostane špatnou známku, jde domů smutný, že nás zklame, myslí si, že je nejhorší ze třídy, a prostě celkově to na něm vidím, že je z toho špatný...". "Ano, žák dělá své maximum, právě to, co umí, a ta ´učitelka´? Ta jenom píše, jak největší hlupák ze všech učitelů, že přece diktát ´ohlásila´, tak kde je problém?" táže se stránka Líný učitel pobouřeně.

Lidé nad počínáním učitelky kroutí hlavou

A lidé Línému učiteli dávají za pravdu.  "Zakomplexovaná, zlá a sama chybující učitelka," píše Martina. "Mě to dost rozčílilo a je mi z toho na zvracení. Jako pedagog i jako matka si myslím, že je tady něco hodně špatně, ale bohužel nejen v paní učitelce, ale v celém systému," doplňuje Lucie. "Vždyť je z toho zřejmé, že se snaží, nepřijde mi to odfláklé. Normální postup při učení, normální chyby. Kdyby to uměl, na co by do té školy chodil? Brouček," litují kluka další. "Chudák malý  A co teprve, když kvůli tomu dítě ztratí veškerou motivaci, a tím si zazdí celý život. Už jsem to zažila. Za tohle by měli takovéhle ´kantory´ trestat," má jasno Nikol


Facebooková stránka Líný učitel pravidelně zveřejňuje podobné příklady, kdy si podle ní učitelé nedokážou poradit s žáky, kteří se nějakým způsobem vymykají nebo zkrátka napíšou něco jinak. Nedávno jsme informovali o případu, kdy učitelka dala žačce z první třídy pětku, a to kvůli tomu, že si dívka spletla zadání a dělala jiný úkol.


Pokud znáte podobné případy, kdy učitel neudržel nervy na uzdě nebo se nesnažil být při své práci empatický, pošlete nám je na redakce@extra.cz.Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy