Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Učitelka dala prvňačce pětku a napsala necitlivý vzkaz. Snad kantorku vyhodí, zuří lidé

(ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
První třída

Na facebookové stránce Líný učitel se objevil příspěvek, v němž učitelka dala žačce z první třídy pětku. A to kvůli tomu, že si dívčina spletla zadání a dělala jiný úkol. Učitelka jí všechno přeškrtala červeně a navíc u druhého úkolu napsala, že je pomalá. Kontroverzní příspěvek okamžitě vyvolal vlnu bouřlivých reakcí.

„Bohužel tu máme další díl seriálu o hloupých učitelích a špatných známkách na prvním stupni, dokonce v první třídě,“ píše se v příspěvku na facebookové stránce Líný učitel. Jedna nejmenovaná žačka první třídy si totiž spletla úkoly a dělala jiné. Učitelka jí místo toho napařila pětku, všechno přepsala červeně a nakonec dodala pro rodiče poznámku, že je pomalá.

„Co za totálního pitomce bez kouska citu může napálit prvňáčkovi pětku? Povšimněte si, jak tahle 'učitelka' není líná zlomyslně a naprosto zbytečně přepsat každou jednu číslici, aby byl daný úkol maximálně červeně přeškrtaný,“ píše se dále v rozsáhlém příspěvku. U druhého úkolu, za který dala učitelka žačce trojku, navíc připsala komentář, že je "pomalá". „Vzdělání není závod na čas,“ nesouhlasí Líný učitel, který příspěvek přidal.

Šokovaní lidé v komentářích

Lidé v komentářích byli naprosto v šoku z tohoto přístupu, který je podle nich neakceptovatelný. Učím prvňáčky a tohle by mě nikdy nenapadlo. Tohle bere motivaci na celý život. Vždyť se to teprve učí! A že napíše jiné cvičení? Nebo napíše víc slabik? Tak to má lépe vysvětlit a snad při práci obchází děti a může upozornit na chybu!“ rozčílila se jedna uživatelka v komentářích.

„Proč se jméno 'tohoto robota' nezveřejní? Pokud působí na státní škole, nechápu, proč by měla být živa z našich daní. Toto rozhodně není investice do vzdělání, toto je jen (s)prostá demotivace. Odradí nejen děti od studia, ale i rodiče od důvěry v pedagogy,“ napsal další. „Snad tohohle kantora vynese vedení školy brzy v zubech, než otráví všechny děti ve třídě,“ nenechal si názor pro sebe další komentující.

Související články

Další články