Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Učitel v Kladně zmlátil studenta, dal mu 7 ran pěstí!

Učitel v Kladně zmlátil studenta, dal mu 7 ran pěstí!
Zdroj: TV Nova
Učitel střední školy v Kladně fyzicky napadl jednoho ze studentů. Dal mu několik ran do obličeje pěstí. Dostal tak okamžitou výpověď a celým případem se zabývá magistrátní odbor Kladna. Učiteli hrozí pokuta ve správním řízení. Proč studenta napadl?

Učitel prý chlapce neměl rád, protože se dříve zastal spolužáka, kterému se rád na hodinách vysmíval. Jiří N. se na chlapce vrhl přímo během vyučování. K napadení došlo 3. února. Portálu iDnes.cz to potvrdil ředitel školy Miroslav Dundr.

"Jednání pedagoga pravděpodobně předcházelo trošičku zlobení té třídy. Žák po napadení přišel za zástupcem ředitele, měl rozbité brýle, poslali jsme ho proto na vyšetření, které nezjistilo větší poranění. Poté jsme studenta doprovodili na Policii ČR a zanesli vše do knihy úrazů," popsal Dundr.

"To, co udělal, se neslučuje s prací pedagoga. Ať se předtím dělo cokoliv, učitel se nemůže nechat vyprovokovat. Je to nepřiměřená obrana. Nedopustím, aby se něco takového opakovalo," dodal Dundr. Student není naštěstí vážně zraněný a rentgen má v pořádku. Učitel podle spolužáků i vedení školy neměl k napadení žádný vážný důvod

"Učitel se ke mně zničehonic rychlou chůzí přiblížil a začal mi sprostě nadávat. Podíval jsem se na něj a zeptal se, co se děje. V tom mě začal bít zaťatou pěstí do obličeje, udeřil mě asi sedmkrát," řekl TV Nova napadený žák. Z celé situace je pořádně v šoku i chlapcova matka.

"Učitel uznal svoji vinu. Podle mého názoru musel jednat v afektu, jinak si to nedokážu vysvětlit," uzavřel Dundr. Případ si nyní převzal kladenský magistrát. "Policie tento případ prošetřila jako přestupek proti občanskému soužití a odevzdala ke správnímu řízení na Magistrát města Kladna," uvedla mluvčí kladenské policie Jana Steinerová

Související články

Další články