Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Účinná sebeobrana pro ženy: Útěk, a když to nejde, útok

Účinná sebeobrana pro ženy: Útěk, a když to nejde, útok
Zdroj: balistas.cz
Sebeobrana
Když můžeš, nepříteli se vyhni. Tak zní základní pravidlo obrany. Někdy se ale nepříteli vyhnout nejde a pak platí fakt, že akce je rychlejší než reakce. Pro tyto případy existují obranné prostředky, se kterými vás nezaskočí opilý provokatér v parku, ani agresivní zvíře v lese.

Už víme, že nejlepší ochrana je únik. Když jste ale například v úzké uličce nebo uzavřeném prostoru, uniknout nelze. Pro tyto případy se dají pořídit volně prodejné obranné prostředky U žen i mužů bodují spreje. Poslouží v případě, kdy nechcete, aby se agresor dostal do vaší bezprostřední blízkosti.

Pořiďte si obranný sprej

Spreje bývají dvojí. Ty slzné zasahují sliznici a člověk po nich může krátce oslepnout. Pepřáky kromě očí napadají i dýchací cesty a vyvolávají silný kašel. Obranné spreje mívají různé trysky. Nejčastější JET dosáhne do dálky, tryska FOG pak do šířky. Pokud pořizujete obranný sprej své ženě, sáhněte po Anti-Attack OC FOG 20ml, ten se totiž vejde i do malé kabelky.

Vytáhněte paralyzér

Pokud si myslíte, že by muselo dojít k blízkému osobnímu kontaktu, sáhněte po paralyzéru. Agresorovi uštědří elektrický výboj, který jej paralyzuje, ale nezpůsobí trvalé následky. I přes vysoké napětí je totiž velikost proudu nízká. Paralyzéry účinkují i přes oblečení. Co se týče výběru paralyzéru, tak existuje speciální varianta pro dámy. Tou je paralyzér UZI 1, 5 Milion Volts v růžové barvě. Má velký výkon, tak si můžete být jisti, že si s protivníkem něžné pohlaví poradí.

Na obranu, zábavu i sport

Plynovky mají využití 3 v 1. Jsou volně prodejné od 18 let, na jejich pořízení tedy nepotřebujete zbrojní průkaz. Primárně se vyrábějí za účelem sebeobrany. Umí ale vystřelovat i akustické náboje, což se hodí například při startování závodů. Se speciálním nástavcem zvládnou také odstřelování pyrotechniky. Plynové zbraně nejčastěji uvidíte jako plynové pistole, vyrábějí se ale i plynové revolvery. Často se jedná o věrné repliky ostrých zbraní. Na první pohled tak nejde poznat, jestli se jedná o ostrou zbraň nebo hračku, což se může hodit. Pokud byste chtěli takovou plynovku, aby ji mohla vyzkoušet i žena, díky malým rozměrům, nízké váze a jednoduchému ovládání je ně vhodná plynová pistole Ekol Major Titan.

Úplně nový způsob obrany i zábavy

Zbraně na gumové náboje (RAM) jsou nejpokročilejší zbraně na sebeobranu. Není se co divit, při výcviku je používají ozbrojené složky. Co nejreálnější simulace výcviku je hlavní důvod, proč vůbec vznikly. Jako první je začaly používat ozbrojené síly v Hongkongu. Stejně jako plynovky nebo vzduchovky i RAM zbraně pořídíte bez zbrojáku, a to od 18 let. Pokud se chcete zabavit, stačí použít gumové projektily. Pro střelbu na plechovky nebo terč jde o ideální variantu. Jestli se plánujete bránit, stačí střelivo vyměnit za pepřové projektily. Obsahují dráždivou látku, která při zásahu agresora paralyzuje, stejně jako obranné spreje. Na poli tohoto nejnovějšího typu zbraní na obranu dominuje německý gigant Umarex, který roku 1972 začal právě s výrobou obranných a signálních zbraní. Jeho řada Umarex T4E (Training for Engagement) se specializuje právě na zbraně na gumové a pepřové projektily za účelem sebeobrany. Cenově nejdostupnější RAM pistoli představuje Umarex T44 HDP 50 s nižší úsťovou energií střely 7,5 J.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy