Nedaleko Žďáru nad Sázavou dnes proběhl rodinný festival s názvem Prima fest, kde si děti mohly užít různorodý program, který ovšem vyvolal u části veřejnosti kontroverze. Součástí dětské zábavy totiž mělo být i malování na poníky.

Někteří měli radost, že se v jejich dítkách rozvíjí kreativita, jiní se pro změnu nemohli vzpamatovat ze šoku. „Jedná se přece o trápení těch nebohých, němých tváří,“ hlásají na sociálních sítích. „Je mi z vás smutno. Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit. Rodiče oceňují, jak poníci drží. Momentálně jste součástí týrání zvířat. Vážně úžasný fest pořádáte,“ ozývají se další na adresu „povedeného“ festivalu.

Jsou ale i tací, co techniku obhajují. „Postižené děti mívají i takovou terapii. Určitě bych malou nenechal malovat na žádný zvíře, ale ten kůň opravdu netrpí,“ tvrdí další účastník diskuze. Zdá se, že co člověk, to názor.

Pravdou je, že Prima fest dnes neměl příliš úspěšný den, jelikož v odpoledních hodinách pod koly dětského vláčku tragicky zahynul pětiletý chlapec.