Ubrečení Němci neunesli české vítězství: Porazili nás nějací lidé z východu!

Zdroj: repro Česká televize
+ Další 4 fotografie
Trapas Němců
Řev českého lva ve čtvrtek v bratislavském Zimním stadionu Ondreje Nepely přehlušil krákorání německé orlice. Nároďák německého soupeře rozstřílel 5:1 a vybojoval si místo v semifinále, kde se utká s Kanadou. Jenomže naši západní sousedé debakl neunesli a o českých hokejistech mluví jako o Východoevropanech!

Utkání českého nároďáku s Německem se až do druhé třetiny vleklo, v posledních dvaceti minutách se ale ukázalo, kdo tady doopravdy umí hokej. Naši nasázeli německému soupeři během krátkého času 4 góly a zápas skončil triumfálním výsledkem 5:1.

Reakce za západní hranicí? Trpké uznání porážky s podivným titulováním českého mužstva. Server n-tv.de o něm totiž píše jako o Východoevropanech. "Dvě a půl třetiny sváděl německý tým s favoritem z Česka mimořádný a nadšený boj. Východoevropané pak ale s ledovým chladem udeřili - a německý tým ve čtvrtfinále jasně předčili," shrnuli zápas na webu.

Česko ale leží a vždycky leželo ve střední Evropě. Na východ se řadilo pouze optikou studené války, která skončila před 30 lety. Že to ještě nezvládli pochopit Američané, se dá pochopit, ale němečtí sousedé, s nimiž nás svazují stovky let společné historie, by se to už mohli naučit.

Někdo porážku přijme se ctí, jiný si potřebuje uboze dokazovat svou domnělou nadřazenost. Ale pořád lepší tohle než pískot při státní hymně a rozmlácené láhve na ledě...