Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ubohé Štiky! Trapností se propadly do Austrálie a pak zase zpátky

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
GLOSA Už druhý týden na nás přes televizní obrazovky bafají rodinné fekálie v reality show Štiky. A je to ještě asi bambilionkrát horší, než jsme si i v nejhorším snu dokázali představit. Proč je to ale takový extrém na entou?

Snad jen proudy moči a výkalů ve spojení s tvrdým pornem v hlavním vysílacím čase by mohly překonat to, co zatím vidíme ve Štikách.

Je to vlastně sonda do těžce pochroumané famílie, která je tak znesvářená, že prostě přitahuje pozornost.

Největší hvězda show

Matinka Monika (45) je samožerná a nesoudná dáma bez špetky vkusu, jež miluje kýč, za božstvo má peníze, myslí o sobě, že je ohromně mladistvá (cha!) a ječí na ostatní příbuzné svoje nesmysly tak často, jako dýchá. A když divák slyší, že jí chtěl někdo za její chování nalískat, nepokrytě mu fandí.

Tak z show vychází, přestože čekala, že bude za královnu. Ať se na mě nezlobí, třeba je mimo vyhrocené situace v manželství relativně fajn, tady by ale měl Monikou tak přeceňovaný mediální obraz lepší i poblitý kolotočář s viditelným průjmem na hlavě.

Tatínek je s odpuštěním slabošské jelito, které se nechá líbit všechno ponižování a svou ženu miluje přesto, že podle něj měla intimně poznat víc mužů než lecjaká pornoherečka. Promiň, Míšo, ale však víš, co jsme si říkali…

Ornella hádky vyhledává

A pak je tu dcerunka Ornella (25), která matku za chování k otci nenávidí a dává jí to najevo. A s ní manžel Pepa (61), který asi s tchyní zažil taková pekla, že se ani coby inteligentní člověk před kamerou neudrží a klidně ji sprostě pošle do lidské zádi. Oba dva jsou napjatí k prasknutí a skoro to vypadá, že se pomalu těší, až se zase s Monikou pohádají. Ale i tak působí asi nejlíp ze všech.

Zbytek, tedy druhá dcera Charlotte, připomínající zlou sestru z Tří oříšků pro Popelku (její matinka zase nosí kožich, který jako by z fundusu pohádky vypadl), její rakovinou stíhaný přítel Ifko a Koktových syn Quentin, je tam už jen za kompars. Byť v případě prcka je smutné, že to neuvěřitelné štěkání musí poslouchat a už mu ani nepřipadne nenormální. Pomalu by jeden chtěl na babičku zavolat sociálku!

Ani psychiatři by nepomohli

A tohle šílené klubko mezilidských vztahů, které by nerozmotal ani Sigmund Freud s Albertem Einsteinem a lacinou šlápotou dohromady, nás bude na obrazovkách provázet až do začátku prázdnin.

Mnozí rodině vyčítají, že hloupě přehrává kvůli penězům, pravda je ale smutnější: nikdo z nich se nepředvádí, ukazují bohužel v celé nahotě svoje vzájemné pošahané vztahy. Možná táta Michal hraje o něco větší chudinku, než je, patrně se dělá lepším, ale to je jen dojem.

Primu nejde hanit!

Nicméně mi připadá úplně na hlavu vyčítat Primě, že takový formát do vysílání nasadila. Na charitu, utužování charakteru diváků, se komerční televize může z velké výšky vykálet. Má vydělávat peníze a byl tu předpoklad, že extrém přitáhne zájem diváků. Zatím ve vysílání vůbec neboduje, možná proto, že Štikovi jsou už fakt přes čáru.

Proč ale Primu nikdo nekritizuje za tu spoustu neuvěřitelně pitomých seriálů, které vyrábí jak na běžícím pásu? Některé z nich jsou i v porovnání s další českou konkurencí tak hloupé (na Policii v akci mi ale nesmí nikdo sáhnout, ta je tak neskutečně přehnaná, že ji miluju!), že by to chtělo snad pomník. A zákaz tvůrcům tvořit dál. To ale diváci mlčí, místo toho jsou pohoršeni nasazením Štik.

Proč se dívat

Osobně celou reality show dokoukám a nebudu se pohoršovat nad ostatními, když udělají to samé. Kdo by se nechtěl u tak rozbité rodiny ujistit o tom, že jeho vlastní život je vlastně naprosto v pohodě? I kdyby se někdo díval jen proto, aby ho rodina pobavila nebo ji naopak politoval, všechno je v cajku.

Přesto uznávám, že vrchol trapnosti zúčastněných asi hodně dlouho nebude lehké překonat.

Související články

Další články