Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Ubodal Češku na pláži, protože nebyla zahalená: Egypťan se vězení vyhne, je nemocný

+ Dalších 5 fotografií
islámský stát
Před dvěma lety se v letovisku Hurghada odehrál tragický incident. Egypťan Abdan Rahmán tam zabil dvě Němky a jednu ženu z Česka. Útočník je zavřen v psychiatrické léčebně a nevypadá to, že by stanul před soudem. Vraha sice fascinoval Islámský stát a jeho ideologie, ale podle egyptských úřadů je v první řadě psychicky nemocným jedincem.

Na hotelové pláži 14. července 2017 propuklo peklo, když tam muž zabil dvě německé turistky ve věku 56 a 65 let. Vedle toho zranil další čtyři cizinky včetně šestatřicetileté Češky. Ta svůj boj o život později prohrála v nemocnici.

Muž egyptské národnosti spáchal hrůzný čin pomocí nože. Vyšetřovatelé dokonce zjistili, že Abdan Rahmán byl inspirován činy a ideologií teroristické organizace Islámský stát. Vrahovi například vadilo, že ženy se na pláži pohybují nezahalené a že s nimi není muž jako doprovod, což podle radikálových slov odporuje zákonům práva šaría.

Případ stále není vyřešen, protože muž je v současné době hospitalizován v psychiatrické léčebně. Není jasné, zda bude souzen, nebo skončí definitivně v léčebně. Egyptské úřady informovaly, že Rahmán trpí mozkovou dysfunkcí, není tedy za čin trestně zodpovědný. „K postupu egyptských orgánů se vyjadřovat nemůžeme,“ uvedl pro novinky.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Mohlo by vás zajímat

Další články