Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Ubité miminko z Přelouče bylo pochováno: Na důstojný pohřeb se složili lidé z jeho okolí

Ubité miminko z Přelouče bylo pochováno: Na důstojný pohřeb se složili lidé z jeho okolí
Zdroj: archiv Adriana. N. B. / archiv Roberta N.
+ Dalších 11 fotografií
ubití
Dvouměsíční chlapeček z Přelouče se stal obětí vraždy. Miminko umlátil jeho otčím Robert N. a následující den pak spolu s partnerkou, matkou chlapečka Sašou S. hodili tělíčko do mokřadu za Přeloučí. Známá rodiny, v níž chlapec od narození žil, skrz sociální sítě vybrala od lidí z okolí peníze na pohřeb. Dítě, jehož život skončil krutě a předčasně, tak bylo důstojně pochováno.

Teprve dvouměsíční chlapeček se v Přelouči stal obětí svého otčíma. Osmadvacetiletý muž z Rumunska jménem Robert N. byl zadržen policisty z Pardubického kraje a při výslechu přiznal, že miminko bil pěstmi a někdy i tím, co měl zrovna po ruce.

Roberta rozčilovalo, že chlapeček neustále plakal. V době, kdy ho připravil o život, matka dítěte Saša S. vyspávala alkoholové opojení. O tom, že její syn nežije, se dozvěděla až druhý den ráno a s přítelem hodila tělíčko a kočárek do mokřadu.

Lidé z okolí tohoto páru popsali, že kruté vraždě předcházely události, které mohly napovědět tomu, co se v budoucnu stane. Dle jejich slov navíc o týrání chlapečka věděli jeho prarodiče, kteří dělali, jako by se nic nedělo.

Prosba o peníze

Žena, která se zná s rodinou zavražděného chlapce, na sociální síti prosila lidi o peněžní příspěvek na pohřeb. „Chtěla bych vás všechny poprosit, my na tom teď nejsme s penězma dobře, malého babička a děda taky ne, tak vás prosím o pomoc,“ psala.

„Nedělám to pro tu jeho zdechlou mámu, ale pro to miminko nevinný, aby měl krásnej pohřeb a pochovali ho tak, jak se má,“ dodala. Zatímco někteří lidé napsali, že rádi přispějí, jiní byli zásadně proti.

Prarodiče

Po Přelouči se nosí informace, že prarodiče chlapečka chtěli vnuka původně jen nechat spálit a radovali se, že pokud bude vybrán dostatek peněz, nebudou muset nic platit. Na kolik je tato informace pravdivá ovšem není známo. Miminko ale bylo nakonec důstojně pochováno. Podle ženy z vybraných peněz zbylo zhruba 1500 korun, za které mu na hrob koupí květiny, svíčky a plyšáky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy