Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Uběhly čtyři roky od smrti zpěváka Prince: O její příčině se dlouho spekulovalo

Uběhly čtyři roky od smrti zpěváka Prince: O její příčině se dlouho spekulovalo
Zdroj: Archiv Prince
+ Dalších 5 fotografií
Výročí
Populární americký zpěvák Prince zemřel přesně před čtyřmi lety ve svých 57 letech. Okolnosti kolem jeho smrti se vyjasnily brzy po ní a některé americké weby dokonce spekulovaly o tom, co bylo hlavním důvodem. Jak legendární sexsymbol Prince zemřel?

R&B zpěvák Prince, celým jménem Prince Rogers Nelson, je i po své smrti uznávanou a legendární hvězdou ve svém oboru. Nejen že zpíval, dokázal hrát na 25 různých hudebních nástrojů už ve 12 letech, skládal texty k písním, byl to také producent, podnikatel a také sexsymbol. Jedna z nejvýznamnějších hudebních osobností přesně před čtyřmi lety přišla o život.

Legendární zpěvák a sexsymbol

Zpěvákovo dětství nebylo zrovna nejjednodušší. Po narození jeho sestřičky Tiky se jejich rodiče rozvedli, jemu bylo pouhých devět let. To pravděpodobně umělce poznamenalo, měl poté problémy s otčímem a opakovaně utíkal z domova. Rozhodl se tedy zůstat u otce, ale po čase jej rodič vyhodil z domu. Jeden čas žil dokonce na ulici.

Po dobu své kariéry vše nahrál, napsal a zprodukoval sám. Postupem času se stal takřka závislým na eroticky nabitých písních a vydal jich opravdu mnoho. Po několika vzestupech a pádech prodal přes 100 milionů alb a jeho album Purple Rain je to nejznámější.

Náhlá smrt, jsou za ní léky

V roce 2016 21. dubna byl však nalezen mrtev ve svém nahrávacím studiu v Chanhassenu v Minnesotě. Po příjezdu záchranářů začalo vyšetřování a byla nařízena soudní pitva, aby byla zjištěna příčina smrti. Začátkem června agentura AP uvedla, že se Prince omylem předávkoval opiáty.

Ještě v sobotu byl prý plný života a užíval si zábavu na jedné taneční párty, kde dokonce zahrál novou skladbu, i když nezpíval. Někteří fanoušci spekulovali o tom, že byl krátce před smrtí hospitalizován s chřipkovými příznaky.

Spekulace v americkém bulváru

Americký magazín National Enquirer jen krátce po jeho smrti napsal o tom, že měl zpěvák AIDS. Alespoň to tvrdí zpěvákův blízký přítel, který to pro magazín uvedl. Prince prý zjistil půl roku před svou smrtí, že touto nevyléčitelnou nemoci trpí, a protože patřil ke svědkům Jehovovým, léčbu prý odmítal. Údajně věřil, že Bůh jeho modlitby vyslyší a zachrání ho.

"Byl slabý a často dezorientovaný. Sotva jedl, a když do sebe něco dostal, šlo to zase ven. Měl nezdravou barvu a vážil kolem 40 kilogramů," uvedl neznámý zdroj pro americký bulvár. Zda měl Prince AIDS, věděl jen on sám a jeho lékař, pravdu se však pravděpodobně nikdy nedozvíme.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy