Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Uběhlo 38 let od natáčení Slunce, seno, jahody: Jak nyní žije Venca, Blažena nebo Evík?

Uběhlo 38 let od natáčení Slunce, seno, jahody: Jak nyní žije Venca, Blažena nebo Evík?
Zdroj:
+ Dalších 38 fotografií
galerie

Od natáčení prvního dílu české klasiky Slunce, seno, jahody uběhlo 38 let. Život obyvatel vísky Hoštice se mnoha lidem vryl do paměti a komedii si tak rádi naladí na svých televizních obrazovkách dodnes. Představitelé filmu se ale za téměř čtyři dekády dost změnili.

Jeden z nejznámějších filmů režiséra Zdeňka Trošky slaví další rok od prvního natáčení. Na většině herců se ale podepsal čas a někteří jsou dokonce k nepoznání. Jak nyní žije Venca, Blažena nebo Evík?

Hlavní postava Veronika Kánská neboli Blažena Škopková začala kariéru herečky už v šestnácti letech. Do jejího prvního filmu Bota jménem Melichar ji dokonce obsadil ZdeněkTroška. Veronika ale místo práce herečky dala přednost rodinnému životu v domácnosti. Dvojnásobná matka dětí Anny a Adama tak žije na klidném místě ve vlastním domku.

Otec dvou dětí

Nezapomenutelnou roli Venci Konopníka, který byl také velkou láskou Blaženy, si zahrál Broněk Černý. Stejně jako jeho kolegyně ani on dlouho v herectví nepokračoval. Naposledy se na filmových plátnech objevil v roce 2003 ve filmu Kameňák. Dnes pracuje jako řidič nákladních vozidel, je šťastně ženatý a také otcem dvou dětí.

Na živočicháře Béďu se dá stěží zapomenout. Toho ve snímku představoval Jiří Lábus, který se v hereckém odvětví stále pohybuje. Má stálé angažmá v divadle Studio Ypsilon a hostuje také v Divadle Kalich nebo Viole. Ve vztazích to ale pokulhává. Herec je totiž bezdětný a svobodný.

Role v seriálu Krejzovi

Z divadelních prken neodešla ani Jaroslava Kretschmerová neboli Evík. Spatřit ji ale lidé mohli i v seriálu Krejzovi. Nyní se věnuje natáčení mysteriózní série Madame. Její pracovní vytíženost ale zapříčinila, že se herečka nikdy nevdala a děti také nemá.

Pavel Kikinčuk si kromě Šimona Pláničky zahrál celou řadu dalších rolí. Naposledy ho lidé mohli spatřit ve filmu Ostravak Ostravski z roku 2016. Předtím se také objevil v trilogii Babovřesky nebo v Okresním přeboru.

Podívejte se v galerii, jak hlavní představitelé z komedie Zdeňka Trošky zestárli, a připomeňte si ty nejlepší scény.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy